ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" у складі комісії перевірить незаконне сміттєзвалище під Києвом

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' у складі комісії перевірить незаконне сміттєзвалище під Києвом

Активісти "Стоп корупції" у складі постійно діючої виїзної комісії при Бориспільській РДА у п’ятницю 6 липня проведуть спільний моніторинг роботи незаконного сміттєзвалища у районі. Про це за результатами візиту до адміністрації повідомляють представники проекту.

"Попередньо домовились на п'ятницю, на 9.30 – здійснимо спільний виїзд із комісією на звалище, оскільки ми вже є повноправними членами постійно діючої виїзної комісії з питань екології. Ми також були присутні на нараді, на якій керівники управління доповідали про незаконні діяння на території Бориспільщини", – розповіли активісти "Стоп корупції".

''СтопКор'' у складі комісії перевірить незаконне сміттєзвалище під Києвом

Нагадаємо, активістів "Стоп корупції"  запросили до складу постійно діючої виїзної комісії при Бориспільській РДА. Члени комісії будуть контролювати питання щодо використання та охорони земель, лісів, надр, водойм, атмосферного повітря та інших природних ресурсів Бориспільського району. Відповідне розпорядження уже затвердили у районній державній адміністрації. Про це після відвідин органу міської влади повідомили активісти проекту.

"Наша участь у складі комісії дасть можливість оперативно реагувати на ситуації із незаконним захопленням землі, контролювати нелегальні точки видобутку надр, спроби організувати несанкціоновані сміттєзвалища, закрити доступи до водойм. Ми спільно з іншими членами комісії будемо виїздити на такі проблемні точки та вживати відповідних заходів", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, раніше голова Бориспільської РДА Олександр Туренко висловив готовність підтримати діяльність активістів "Стоп корупції" у боротьбі з несанкціонованим сміттєзвалищем поруч з міжнародним аеропортом "Бориспіль". У цьому чиновник запевнив під час особистої зустрічі з представниками проекту.

"Ми були в Борисполі, проводили громадську приймальню стосовно екологічної проблеми району. Люди жваво спілкувалися з нашими правозахисниками, також зайшли до голови РДА Олександра Туренка, який сказав, що на сьогодні це важлива проблема, також додав, що з його сторони буде надана максимальна підтримка нашим діям для вирішення цього питання", – розповіли про результати зустрічі активісти "Стоп корупції".

''СтопКор'' у складі комісії перевірить незаконне сміттєзвалище під Києвом

Додамо, раніше юристи "Стоп корупції" звернулись до керівництва міжнародного аеропорту "Бориспіль" через небезпечну для діяльності підприємства та пасажирів роботу несанкціонованого полігону твердих відходів у селі Глибоке на Київщині. Правники проекту з'ясували, що сміттєзвалище знаходиться поруч зі злітно-посадковою смугою та окрім смороду може мати серйозні наслідки не лише для екології району, а й призвести до надзвичайних подій в роботі летовища. Неочікувані подробиці юристи виклали у зверненні.

За результатами журналістського розслідування, ГО "Стоп корупції" виявлено передумови до виникнення небезпеки авіаційного руху навколо міжнародного аеропорту "Бориспіль", а також вагомі екологічні проблеми в приаеропортовій території.

Так, активістами ГО "Стоп Корупції" виявлено факт функціонування значного за площею незаконного полігону твердих побутових відходів на території с. Глибокому Бориспільського району Київської області.

До нас вже неодноразово звертались занепокоєні цією ситуацією мешканці прилеглих населених пунктів, зокрема с. Глибоке, де вказували на порушення екологічного законодавства в частині забруднення довкілля та зазначали про відсутність законних підстав його розміщення в безпосередній близькості до населених пунктів та поблизу злітно-посадкової смуги Бориспільського аеропорту.

Журналістами та правозахисниками ГО "Стоп корупції" разом із залученими екологами неодноразово проводилось вивчення зазначеного полігону на предмет наявних законних підстав його функціонування, дотримання технологічних та санітарних норм, правил пожежної безпеки тощо. Залучені спеціалісти-екологи зафіксували грубі порушення, пов’язані з експлуатацією та утриманням полігону, що може призвести до екологічної катастрофи місцевого значення (зокрема, зафіксовано перевищення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, утворення та утилізації фільтрату, засмічення леткими фракціями прилеглої до полігону території, тощо). Наразі ГО "Стоп корупції" співпрацює з контролюючими та правоохоронними органами щодо вжиття ними відповідних заходів, скерованих на припинення незаконних дій та запобігання порушень зі сторони утримувачів полігону.

Другие новости