ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" закликає громадян повідомляти про незаконні газові заправки

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' закликає громадян повідомляти про незаконні газові заправки

Активісти "Стоп корупції" закликають громадян повідомляти інформацію про незаконні газові заправки у Києві. Для моніторингу ситуації з АГЗС на сайті проекту зробили електронну мапу. На карті розміщені дані про закриті точки та ті, які тимчасово не працюють за рішенням власника.

"З місяць тому у столиці почався рейд з демонтажу нелегальних газових заправок. Активісти "Стоп корупції" спільно з представниками КМДА та патрульною поліцією Києва провели демонтаж 25 нелегальних заправок у столиці. Представники столичної влади та правоохоронних органів столиці відреагували на численні заклики громадськості покласти край незаконному та небезпечному бізнесу у Києві. Ми неодноразово фіксували порушення в роботі АГЗС.

Серед основних небезпек – відсутність дозволів на розміщення газового обладнання, сусідство із житловими будинками, школами та дитсадками. Серія демонтажів – це лише початок спільної боротьби громади, міської влади та поліції із газовими нелегалами. Наразі на електронній мапі на сайті "Стоп корупції" близько 50 точок, з них понад 30 спільними силами демонтували представники департаменту благоустрою КМДА та поліції, решту закрили самі власники, щойно почули про рейд", – розповів правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Активісти закликають небайдужих громадян повідомляти про нелегальні газові заправки у місті, які попри закриття цілих мереж продовжують функціонувати.

Додамо, що активісти проекту неодноразово викривали незаконні заправки, а журналісти проекту робили про діяльність нелегалів розслідування.

Зазначимо, що такі вибухо- та пожежонебезпечні об'єкти, як заправки, класифікуються містобудівним законодавством, за можливими наслідками настання надзвичайних подій, як 4-5 категорія складності. Це зобов'язує замовників отримувати дозвіл на будівництво, а до того проходити обов'язкову будівельну експертизу. Окрім того, така діяльність неможлива без сертифіката відповідності та офіційного дозволу.

Реєстр таких об'єктів веде Державна служба з питань праці України. Саме там контролюють діяльність АГЗС та слідкують за рівнем шкідливих відходів. Порушення та недбальство у цій сфері може призвести до потенційної небезпеки настання надзвичайних подій: людських жертв, екологічного забруднення територій, зазначають активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, активісти та журналісти "Стоп корупції" у ході рейдів розсекретили цілу мережу нелегальних газових заправних станцій у столиці. Заправки працюють без дозволів, нехтують нормами безпеки та не сплачують жодних податків у місцевий бюджет. За даними стопкорівців, через бізнес нелегалів повз бюджет міста проходять до 10 мільйонів гривень на місяць, а жителі столиці живуть як на пороховій діжці, адже пункти розміщують по сусідству з житловими будинками та техстанціями.

У таких умовах будь-яка необачність може коштувати життя людей. У ході численних рейдів активістам проекту вдалося добитись закриття та арешту обладнання низки заправок. Серед таких об'єктів пункти найбільшої мережі газових заправок "Барс 2000".

Другие новости