ПоддержатьУкраїнська

Суд Євросоюзу визнав правомірність санкцій проти російського виробника зброї

StopCor
StopCor

StopCor

Суд Євросоюзу визнав правомірність санкцій проти російського виробника зброї

Суд Європейського Союзу у Люксембурзі визнав правомірність санкцій проти російського виробника зенітно-ракетних комплексів "Алмаз-Антей". Тим самим було доведено, що Росія дійсно постачає бойовикам Донбасу свою зброю.

Відповідне рішення суду було оприлюднене у середу, 25 січня.

Так, у висновку суддів йдеться про те, що "Алмаз-Антей" за посередництва російської влади постачав на окуповані території Донбасу свою продукцію і тим самим порушував територіальну цілісність іншої держави. Зазначається, що цей факт був доведений Радою ЄС під час обґрунтовування нею необхідності застосування санкцій проти цього підприємства.

"Виробляючи озброєння і військову техніку для російської держави, яка, у свою чергу, забезпечувала ними сепаратистів Східної України, "Алмаз-Антей" матеріально підтримував дії, що ослабляють або ставлять під загрозу територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України", - вказано у рішенні вищої судової інстанції ЄС.

У суді додали, що Рада ЄС не була зобов'язана доводити те, що сепаратисти застосовували на Донбасі виготовлену концерном зброю. Зазначається також, що на рішення про санкції не вплинула катастрофа малайзійського літака MH17 на Донбасі, який був, ймовірно, збитий комплексом "Бук", виготовленим даним підприємством.

Нагадаємо, "Алмаз-Антей" був віднесений Радою ЄС до санкційного списку у 2014 році. Тоді були заморожені його активи на рахунках у європейських банках. Впродовж наступних років дія цих обмежувальних заходів продовжувалася. Концерн, у свою чергу, оскаржував ці санкції.

Тим часом сепаратистські ЗМІ "засвітили" російський БТР в Донецьку:

Другие новости