ПоддержатьУкраїнська

ТОП-12 найкорумпованіших чиновників Харківщини

StopCor
StopCor

StopCor

ТОП-12 найкорумпованіших чиновників Харківщини

Державний курс на перемогу над корупцією не перешкоджає харківським посадовцям потрапляти в поле зору правоохоронців.

Незважаючи на прийняття пакету антикорупційних законів, заснування НАБУ та відточену політтехнологами риторику державних діячів, посадовці усіх мастей не соромляться то й діло підозрюються в отриманні хабарів, як вони звикли робити це за часів "попередників".

12 і 11 місця: 40 000 гривень

У жовтні 2014-го за підозрою в отриманні хабара затримали мера Мерефи Веніаміна Сітова (до речі, міський голова, незважаючи на висунуті обвинувачення, після виборів 31 липня беззаперечно лідирує в мерських перегонах і, найімовірніше, переобереться на посаду).

Через посередника Сітов вимагав та отримав від підприємця неправомірну вигоду в розмірі 40 тис. грн. У цю суму чиновник оцінив позитивне вирішення питання про приватизацію котельної, яка перебувала в комунальній власності. Бізнесмен планував використовувати приміщення для підприємницької діяльності.

ТОП-12 найкорумпованіших чиновників Харківщини

На хабарі в таку ж суму, отриману від комерсанта, в лютому 2016-го погорів один з керівників відділу митного аудиту харківського управління Державної фіскальної служби.

"42-річний ‪посадовець‬ систематично вимагав ‪‎гроші‬ з підприємців за непроведення перевірок їхньої діяльності, а також ненарахування штрафних санкцій за виявлені порушення законодавства", - зазначав керівник прес-центру СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

10 місце: 48 000 гривень

ТОП-12 найкорумпованіших чиновників Харківщини

Напередодні, 28 липня 2016 року, на хабарі попався керівник одного з районних відділів "Харківобленерго".

Посадовець, вважають оперативники, вимагав та отримав від мешканця Чугуєва 48 тис. грн. У таку суму він оцінив погодження документів, необхідних для підключення будинку до мережі електропостачання.

9 місце: 50 000 гривень

ТОП-12 найкорумпованіших чиновників Харківщини

У кінці серпня 2015 року "на гарячому" затримали хабарників-подактівців – одного із заступників начальника Індустріальної податкової інспекції, начальника управління та ревізора-інспектора.

За версією правоохоронців, чиновники вимагали гроші з підприємства, в роботі якого виявили порушення трудового законодавства, за що передбачався штраф у розмірі 500 тис. грн. За невідображення в акті перевірки виявлених порушень податківці отримали хабар в розмірі 10% від суми штрафу - 50 тис. грн.

8 місце: 60 000 гривень

ТОП-12 найкорумпованіших чиновників Харківщини

У червні 2015-го на хабарі в 60 тис. грн правоохоронці затримали першого заступника Вовчанського райвідділу міліції.

Майор, кажуть правоохоронці, вимагав та отримав цю суму за непритягнення приватного підприємця до кримінальної відповідальності. Гроші він вимагав у працівника цього ж райвідділу, який був знайомим підприємця.

Після цього інциденту весь керівний склад райвідділу відсторонили від займаних посад.

7 місце: 71 000 гривень

ТОП-12 найкорумпованіших чиновників Харківщини

13 травня 2016 року в Харкові за отримання неправомірної вигоди затримали начальника одного з управлінь районної податкової інспекції міста.

Згідно матеріалів справи, 38-річна жінка через посередника вимагала 71 тис. грн від директора підприємства за повернення ПДВ, що підлягає відшкодуванню.

6 місце: 4 000 доларів

ТОП-12 найкорумпованіших чиновників Харківщини

Про отримання чергового хабара посадовцями Харківської міськради місяць тому, 30 червня 2016 року, повідомив радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

"У своїх службових кабінетах, після отримання хабара в розмірі 4 тис. доларів затримані: начальник відділу з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв'язку Юридичного департаменту міської ради та юрист того ж департаменту", - зазначив він.

Підозрювані вимагали та отримали хабар за відмову від судового позову на визнання права власності на квартиру, яку не могли поділити спадкоємці.

5 місце: 150 000 гривень

ТОП-12 найкорумпованіших чиновників Харківщини

16 червня 2016 року в Харкові на крупному хабарі затримали податківця - начальника Східної ОДПІ Головного Управління ДФС у Харківській області.

Посадовця підозрюють у вимаганні та отриманні 150 тис. грн у представника комерційного підприємства за неперешкоджання у його господарській діяльності. Корупціонера затримали під час отримання основної частини коштів у сумі 124 тис. грн. Аванс у розмірі 26 тис. грн податківець уже отримав напередодні.

4 місце: 9 800 доларів

ТОП-12 найкорумпованіших чиновників Харківщини

Начальника відділення внутрішньої безпеки Харківського прикордонного загону затримали за підозрою в отриманні хабара на початку травня 2016-го.

За майже 10 тис. дол. прикордонник пообіцяв "заплющити очі" на незаконне перевезення товарів через державний кордон України.

3 місце: 250 000 гривень

ТОП-12 найкорумпованіших чиновників Харківщини

В квітні 2015 року на хабарі у 32 тис. грн затримали мера Люботина Володимира Теличка та трьох депутатів місцевої ради. Утім, загальна сума неправомірної вигоди оцінується правоохоронцями у понад чверть мільйона гривень.

За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, мер та депутати, один з яких також працював на посаді голови земельної комісії, вимагали та отримали хабар за неправомірне виділення земельних ділянок.

Цікаво, що попередник Теличка на посаді мера Люботина також був затриманий за аналогічний злочин – у лютому 2009-го він був затриманий за підозрою в отриманні хабар у 20 тис. грн.

2 місце: 40 000 доларів

Таку суму в червні 2013 року, за відомостями правоохоронців, отримав начальник Головного управління ветеринарної медицини у Харківській області Володимир Олійник - чиновника затримали "на гарячому".

Загалом розмір хабара мав скласти 70 тис. доларів. Посадовець вимагав гроші від бізнесмена за оформлення експлуатаційного дозволу на діяльність його підприємства, яке займалося переробкою продуктів.

У сценарії передачі грошей, який був схожий на детектив, були задіяні два посередники, обидва - співробітники ГУ ветмедицини. Один з них вивіз підприємця у ліс, за 25 км від Харкова, де той у схованці залишив 40 тис. дол. Другий посередник забрав "передачу" і вручив її своєму начальнику.

1 місце: 1 420 000 гривень

ТОП-12 найкорумпованіших чиновників Харківщини

Рекордний хабар у майже 1,5 млн грн в червні 2015 року отримав начальник управління Держземагентства у Первомайському районі області. Посадовець вимагав гроші від фермера за сприяння в отриманні документів на оренду 472 га землі.

"У червні [2015-го] ми повідомили про підозру начальнику управління Держземагентства у Первомайському районі, який отримав через посередника неправомірну вигоду ", - розповідав в інтерв’ю Depo.Харків прокурор Харківської області Юрій Данильченко.

За словами прокурора, це найбільший хабар, зафіксований на Харківщині за останні два роки.

Джерело: Depo.Харків

Другие новости