ПоддержатьУкраїнська

У Києві СБУ викрила протиправну діяльність компанії, яка порушила санітарні норми утилізації небезпечних відходів з інфекційних лікарень

StopCor
StopCor

StopCor

У Києві СБУ викрила протиправну діяльність компанії, яка порушила санітарні норми утилізації небезпечних відходів з інфекційних лікарень

Служба безпеки України задокументувала протиправну діяльність комерційної структури, яка порушувала санітарні правила і норми утилізації небезпечних відходів з інфекційних лікарень Київщини, що могло спричинити поширення COVID-19.

За попередніми даними слідства, компанія, що спеціалізується на утилізації небезпечних використаних матеріалів по всій Україні, зокрема медичних та біологічних, після запровадження карантинних заходів уклала з опорними лікарнями Києва для прийому хворих на COVID-19 додаткові договори на утилізацію заражених медичних відходів.

Співробітники Служби встановили, що шприци, медичні маски, халати та інші небезпечні відходи з медичних закладів, де госпіталізовані хворі на коронавірус,   працівники фірми вивозили на сміттєві звалища та полігони для твердих побутових відходів замість фактичної утилізації їх на ліцензійних виробничих потужностях. 

Оперативники спецслужби задокументували кілька фактів незаконного вивозу використаних матеріалів на сміттєзвалища. Зокрема, виведення понад 4 тонн небезпечних медичних відходів з інфекційних лікарень на один з полігонів у Київській області.

У межах відкритого кримінального провадження правоохоронці провели обшуки в офісних приміщеннях та за місцем проживання фігурантів, у ході яких вилучено документальні матеріали, які підтверджують протиправну діяльність, засоби зв’язку та комп’ютерну техніку. Слідчі дії тривають.

Після проведення необхідних експертиз планується оголошення підозр фігурантам провадження за ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) та ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Також готується звернення до Міністерства енергетики та захисту довкілля України для скасування цій компанії ліцензії на право здійснення діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами.

Операція проводилась під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури №6.

Другие новости