ПоддержатьУкраїнська

У Маріуполі посадовець вимагав гроші за видачу "паспортів моряка"

StopCor
StopCor

StopCor

У Маріуполі посадовець вимагав гроші за видачу 'паспортів моряка'

Співробітники Служби безпеки України викрили на хабарництві начальника Маріупольської регіональної філії Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків.

Про це повідомили в прес-службі СБУ.

Правоохоронці встановили, що керівник разом з підлеглим через фірму-посередника систематично отримували гроші за видачу "паспортів моряка". Вони оформлювали документи без проведення необхідної підготовки та перевірки якості навчання кандидатів. Чиновники також забезпечували формальну здачу екзаменів у Державній кваліфікаційній комісії інспекції.

Співробітники СБУ задокументували видачу незаконних документів понад 250 майбутнім морякам. Залежно від ситуації, розмір хабара складав півтори-дві тисячі доларів.

За попередніми оцінками, чиновники заробляли, в середньому, 140 тисяч американських доларів на місяць.

Правоохоронці затримали комерсанта-посередника в офісі під час отримання майже 1,5 тисячі доларів від чергового кандидата. Начальника філії та старшого спеціаліста інспекції оперативники СБУ затримали на робочих місцях після оформлення неправомірних документів на ім'я моряка.

Під час обшуків у офісах фірми посередника та службових кабінетах чиновників правоохоронці вилучили незаконно оформлені пакети документів та "чорну бухгалтерію", яка доводить систематичне отримання грошей від претендентів на видачу паспорта.

Відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Другие новости