ПоддержатьУкраїнська

У Мін'юсті скасували незаконну реєстрацію чорного реєстратора Рилєєва, причетного до рейдерства у Херсоні

StopCor
StopCor

StopCor

У Мін'юсті скасували незаконну реєстрацію чорного реєстратора Рилєєва, причетного до рейдерства у Херсоні

Міністерство юстиції України своїм рішення скасувало дії державного реєстратора Херсонської обласної філії комунального підприємства «Центр державної реєстрації» Олександра Рилєєва, який провів фейкову реєстрацію та передав рейдерам нерухоме майно ТОВ «КПД-5С» та рухоме майно ПАТ «Херсонбуд». Про це стало відомо журналістам «СтопКору» з відповіді відомства на запит проекту.

Нагадаємо, днями команда проекту виїхала до Херсона та з’ясувала усі деталі чергової спроби захоплення майна підприємства.

У Мін'юсті скасували незаконну реєстрацію чорного реєстратора Рилєєва, причетного до рейдерства у Херсоні

«Рилєєв, за нашими даними, здійснив реєстраційні дії 6.04.18. При цьому повноваження людей, які брали участь у зборах не перевіряли. В одного з учасників повноваження закінчились ще наприкінці вересня 2017 року, а другий фігурант міг брати участь лише у зборах від 28 серпня.

До того ж, факт підробки протоколу, яким надані повноваження Чернієвському, є предметом кримінального розслідування № 12017230040004965.

Також нам стало відомо, що документи, на підставі яких були призведені реєстраційні дії, вчасно не передали на збереження. Ми адресували усі ці запитання реєстратору, той зазначив, що не перевіряв легітимність документів перед проведенням реєстраційних дій. Ми зауважили, що документи були не дійсні. Рилєєв порадив це довести і зазначив, що готовий відповідати, якщо сезонність його дій доведуть», – розповіли журналісти «СтопКору».

Також команда проекту передала колективне звернення з приводу цієї ситуації до поліції, прокуратури Херсонської області та територіального управління юстиції.

Додамо, що після серії розслідувань «СтопКору» херсонські суди почали визнавати факти рейдерства «Херсонбуду». Так 26 березня набуло законної сили рішення Адміністративного Окружного суду Херсонської області від 7 лютого, яким визнано незаконні дії реєстраторів, що доклали руку до рейдерства «Херсонбуду». Про це повідомляють юристи «Стоп корупції».

Цим рішення суд відмовив у задоволенні позову про скасування наказу Міністерства юстиції у справі про рейдерське захоплення нерухомого майна ТОВ «КПД-5С» та рухомого майна ПАТ «Херсонбуд». Йдеться про незаконні дії кількох реєстраторів, які внесли зміни до державних реєстрів за підробленими документами з відтисками фальшивих печаток та зареєстрували зміни до статуту підприємства з повноваженнями директора самостійно розпоряджатися майном підприємства.

Подробиці повідомляють юристи «Стоп корупції».

«Реєстратори у суді намагались скасувати рішення комісії Мін’юсту, забувши про порушені їхніми діями права власників, у яких вкрали майно. Майно за цей час тричі змінило власника і все через незаконні дії державних реєстраторів.»

Наказом Міністерства юстиції скасовано перші реєстраційні дії, які вчинили державний реєстратор Калугіна та приватний нотаріус Козоріз, яких Мін’юст покарав, заблокувавши їм доступ до реєстрів на 2 місяці.

Цим наказом були скасовані реєстраційні дії Калугіної, яка зареєструвала зміни про юридичну особу ТОВ «КПД-5С», тобто внесені зміни щодо нового директора Цепелєва Ю.Ю., зміни щодо перерозподілу часток учасників товариства і зміни до статуту підприємства, в якому директору надавалися повноваження самостійно розпоряджатися майном підприємства без погодження зі співвласниками (учасниками) товариства.

Козоріз нотаріально засвідчив договори іпотеки, згідно з якими ТОВ «КПД-5С», а саме так званий директор Цепелєв Ю.Ю. виступив поручителем по боргу директора ПП «Продсервіс» Лободи М.Т. перед новоствореним однойменним ТОВ БК «Херсонбуд», яке отримало право вимоги боргу від Лободи М.Т., від кредитора фізичної особи Рошак М.С.

Приватний нотаріус Козоріз зареєстрував щодо майна ТОВ «КПД-5С» обтяження при тому, що співвласником ТОВ «КПД-5С» директором ПП «Тоніка» було накладено заборону на вчинення реєстраційних дій на 10 днів. Чим Козоріз грубо порушив ч.1 ст.25 закону про державну реєстрацію нерухомого майна та не зупинив реєстраційні дії.

Взагалі договір іпотеки було складено на 3 дні.

13.09.17 було зареєстровано договори іпотеки, а 16.09.2017 року настав день виконання зобов'язання погасити борг 8 млн грн.

За борг 8 млн грн було по зобов'язаннях поручителя ТОВ «КПД-5С» відчужене майно на суму близько 500 млн грн. Рейдери вже за штучним фіктивним боргом намагаються передати майно іншій особі через рішення суду, використовуючи Державну виконавчу службу», – розповіли журналісти «Стоп корупції» після спілкування із юристами ПАТ «Херсонбуд».

Нагадаємо, журналісти «Стоп корупції» провели розслідування та оприлюднили схему захоплення підприємства, яке побудувало пів-Херсона – «Херсонбуд». Після виходу сюжету команда проекту провела антирейдерський марш у місті.

Підприємство кілька десятиліть належить родині Почесного громадянина Херсона. У вересні 2017 року рейдери через підроблені документи переробили уставні документи, внесли зміни до Єдиного реєстру, захопили підприємство та усіх керівників підприємств-супутників акціонерного товариства «Херсонбуд» вигнали з кабінетів, відчинили сейфи, забрали усі документи та замінили замки в кабінетах.

«Схема рейдерського захоплення поширена.

Виконавець – підставна особа – підробляє підпис власника й укладає договір купівлі-продажу корпоративних прав, за яким третину статутного капіталу продає іншій компанії, «Продсервіс». Частки учасників перерозподіляють, обирають нового директора, змінюють місце перебування та ухвалюють нову редакцію статуту. Окрім цього, державний реєстратор затверджує зміну у складі учасників на підставі підробленого документа, підпис на якому нотаріально не затверджений.

У схемі захоплення корпоративних прав і нерухомого майна задіяні державні реєстратори, підставні фірми, і, як свідчать очевидці, навіть високопосадовці!

Постраждалі стверджують: за виконавцями стоїть не остання людина в місті – колишній мер, а тепер депутат міської ради Володимир Сальдо. Очевидці кажуть – сам депутат був присутній під час захоплення підприємства та керував діями рейдерів!

До речі, активістам вже відомо про кілька випадків рейдерства, в яких слід веде саме до пана Сальдо!», – додали у «Стоп корупції».

Другие новости