ПоддержатьУкраїнська

У монастирі на Полтавщині поширювали російську пропагандистську літературу

StopCor
StopCor

StopCor

У монастирі на Полтавщині поширювали російську пропагандистську літературу

Росія продовжує свою пропагандистську діяльність в Україні. Як виявилось, антиукраїнську літературу почали друкувати прямо на Полтавщині. Поширювали її через монастир УПЦ МП.

Новину повідомляє "Преса України".

Письменник Володимир Яворівський викрив видавництво Мгарського монастиря, який належить УПЦ МП, у злочині. Член колегії Держкомтелерадіо повідомив, що через монастир, що на Полтавщині, розповсюджується література, зміст якої шкодить інтересам та цілісності держави.

Зокрема, про вплив Сталіна. Про це Яворівський розповів на останньому засіданні колегії.

"Бридкішого, жахливішого я нічого в своєму житті не читав. Я зробив із цього приводу свою авторську програму на радіо. Цитував. Це страшне: що завдяки Сталіну є Україна і тому подібне. Але найцікавіше, що ця книжка видана Московським патріархатом, видана під Лубнами – там є знаменитий, колись козацький, Мгарський монастир – і за підтримки цього Мгарського монастиря. Тобто Московський патріархат видав цю книжку, і ця книжка пішла на наш ринок", – розповів письменник.

В результаті Володимир Яворівський звернувся до правоохоронних органів, щоб ті навідались з перевіркою у видавництво. Коментуючи подію, письменник також зауважив, що російська пропаганда знайшла найлегший шлях чинити вплив в Україні – через церкву.

"Не все до нас перевозять потягами, літаками, фурами. Набагато легше і простіше перекинути сюди гроші – а в нас є такі видавництва, які це елементарно зроблять, і це буде набагато дешевше. І легше буде завезти в магазини. Треба це перекрити! Бо цю книжку, мабуть, прочитало багато людей. Це – патріархат, і книжка, мабуть, роздавалася в церкві парафіянам. І, може, поширюється й зараз. Це речі, дуже і дуже небезпечні", – підсумував він.

Другие новости