ПоддержатьУкраїнська

У НАЗК взялися за перевірку декларації скандальної судді Госпсуду Києва Сівакової

StopCor
StopCor

StopCor

У НАЗК взялися за перевірку декларації скандальної судді Госпсуду Києва Сівакової

У НАЗК почали повну перевірку декларації судді Господарського суду Києва Вікторії Сівакової. В агентстві промоніторять статки служительки Феміди за останні три роки. Суддю перевірять після звернення «СтопКору».

«У НАЗК розпочали повну перевірку декларації Сівакової В. В. за 2015, 2016, 2017 роки.

Це нова перевірка від 03 серпня 2018», – про це активістам «СтопКору» повідомили у прес-службі НАЗК.

У НАЗК взялися за перевірку декларації скандальної судді Госпсуду Києва Сівакової

Нагадаємо, наприкінці липня Вища кваліфікаційна комісія суддів тимчасово зупинила процес переатестації судді Господарського суду Києва Вікторії Сівакової до закінчення перевірки її декларації НАЗК. Про це активістам «Стоп корупції» повідомили у прес-службі ВККСУ. У такий спосіб комісія відреагувала на звернення представників проекту, у якому стопкорівці повідомили про незадеклароване майно служительки Феміди та її імовірну причетність до рейдерського захоплення агропідприємств на Херсонщині.

«Телефоном прес-секретар ВККСУ повідомив, що перерва буде тривати по судді Сіваковій доки НАЗК проводить перевірку її декларації», – зазначили активісти «Стоп корупції».

Нагадаємо, 16 липня активісти «Стоп корупції» звернулись до НАЗК через суддю Господарського суду Києва Сівакову, яка має незадеклароване майно та веде спосіб життя, що не відповідає її офіційним доходам.

Усі факти стопкорівці виклали у відповідному зверненні.

Додамо, що за даними «СтопКору», суддя Господарського суду Києва фігурувала у низці резонансних справ, а в травні цього року за позовом народного депутата прокуратура Київської області відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 375 Кримінального кодексу України щодо судді за фактом вчинення можливого правопорушення.

Суддя Сівакова звинувачується в ухваленні рішення, яким вона в 2016 році визнала правові вимоги фірми братів Сегалів на майно фабрики з переробки сої у Новій Каховці.

Про це свідчать дані Єдиного реєстру досудових розслідувань. Незабаром це рішення Сівакової розглядатиме Господарська палата Верховного суду України, зокрема суддя Лілія Катеринчук.

Суддя Вікторія Сівакова відмовила у позові прокуратурі Києва, яка вимагала розірвати договір оренди земельної ділянки площею 4,5659 га на вулиці Електриків, 23-б, укладений між Київською міською радою та публічним акціонерним товариством «Київський річковий порт» і зобов’язати ПАТ «Київський річковий порт» повернути Київській міській раді земельну ділянку. Прокуратура зазначала, що вказана земельна ділянка використовується не за призначенням, зазначеним у договорі оренди, а для будівництва житлових будинків.

Чоловік судді, згідно з даними її декларації за 2016 рік, має у власності 35 недобудованих квартир у м. Мукачево. Також він задекларував 2,5 млн грн доходу. У 2014 році родина судді отримала грошовий подарунок у розмірі 720 тис. грн.

На посаду судді Вікторію Сівакову обрали у 1999 році, а з 2004 вона займає її безстроково.

Додамо, що раніше активісти проекту звернулись до ВККСУ із проханням перевірити кваліфікаційний рівень судді та її відповідність займаній посаді.

Зазначимо, що за даними активістів, суддя та її родина має відношення до рейдерської атаки на агропідприємство на Херсонщині «Каховка Протеїн Агро».

Другие новости