ПоддержатьУкраїнська

В результаті масштабної спецоперації затримано 23 чиновників податкової

StopCor
StopCor

StopCor

В результаті масштабної спецоперації затримано 23 чиновників податкової

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та Головній військовий прокурор Анатолій Матіос проінформували про одну з наймасштабніших спецоперацій правоохоронних органів за останній час. Було затримано 23 керівників Міністерства доходів і зборів і податкових інспекцій в областях.

Новину повідомляє "Преса України".

Їх підозрюють за статтями "участь у злочинній організації", "зловживання службовим становищем" у справі про податкові майданчики, пов'язані з екс-міністром доходів і зборів Олександром Клименком, заявили силовики.

За їхніми словами, МВС спільно з Генпрокуратурою провели "масштабну операцію", в якій були задіяні понад 1700 працівників Нацполіції та близько півтисячі військових прокурорів.

"На даний час вони проводять 454 обшуки на території 15 областей держави. Відбувається одномоментне затримання низки осіб, яких авіатранспортом доправлятимуть до Києва для вручення підозри й обрання їм у Печерському райсуді запобіжного заходу про який ми просимо, це арешт, – сказав Матіос.

За даними слідства, затриманим інкримінують завдання державі збитків у близько 97 мільярдів гривень.

"Операція проводиться щодо перших керівників і їхніх заступників 15 обласних управлінь Міністерства доходів і зборів на той момент, так званих державних податкових адміністрацій, які мали пряму причетність до організації й функціонування так званих податкових майданчиків… внаслідок чого держава недоотримала, а фактично злочинна організація Януковича (екс-президент України Віктор Янукович – ред.), Клименка (екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко – ред.) змогла збагатитися коштом платників податків на доведену сьогодні слідством суму 97 мільярдів гривень", – сказав головний військовий прокурор.

За словами Авакова, ця сума перевищує бюджет Міністерства оборони, Міністерства соцполітики й складає понад два бюджети МВС.

Нагадаємо, у квітні Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України повідомила, що завершила досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо екс-міністра доходів і зборів України Олександра Клименка.

Клименка підозрюють у тому, що з квітня 2012 по вересень 2013 року, обіймаючи посаду міністра доходів і зборів, "у складі створеної та очолюваної Віктором Януковичем злочинної організації, зловживаючи службовим становищем, діючи з корисливих мотивів, шляхом реалізації розробленого злочинного плану і злочинної схеми заволодів коштами державного бюджету України на загальну суму 3,166 мільярда гривень, шляхом незаконної компенсації ПДВ на рахунки фіктивних підприємств, в особливо великому розмірі, які були розподілені між учасниками злочинної організації".

Сам Олександр Клименко, який перебуває у розшуку, неодноразово заявляв, що всі претензії на його адресу з боку української влади пов'язані з переслідуванням за політичними мотивами.

Другие новости