ПоддержатьУкраїнська

"Віджимання" "націоналізованого", або як ватажки "ДНР" не поділили найбільший завод в Ясинуватій

StopCor
StopCor

StopCor

'Віджимання' 'націоналізованого', або як ватажки 'ДНР' не поділили найбільший завод в Ясинуватій

Один з ватажків "ДНР", екс-комбат батальйону "Восток" Олександр Ходаковський хоче "підтримати" працівників Ясинуватського машинобудівного заводу. З 2014 року "сірий кардинал" "республіки" був негласним господарем окупованого міста і після переділу сфер впливу з Олександром Захарченком знову має намір повернути собі "вотчину".

На своїй сторінці в "ВК" Ходаковський розповів, як після руйнівних обстрілів заводу в 2014 році працівники підприємства повернулися в цехи та відновили роботу, передає "Діалог.UA". "Працюючи за невелику зарплату, ентузіасти відновили майже до колишніх обсягів виробництво своєї продукції (вугільних комбайнів - ред.)", - Пише Ходаковський.

За його словами, ці люди здивовані тим, що після "націоналізації" підприємств Ахметова сотні донеччан розгубилися і збираються переїхати. "Як кинути свої робочі місця, свій будинок, свою землю? У нас з часів чотирнадцятого року своєрідне шефство над заводом, а у нього – над нами, немає нічого з того, що відбувається, що б не стосувалося обох сторін. Від наших успіхів на фронті залежить і їх доля. Від їх успіхів у праці залежить наш успіх на фронті. Вони хочуть звернутися до робітників інших заводів, переживши унікальний досвід війни, із закликом не зраджувати Донбас, а ми хочемо їх підтримати як громадська організація та ополчення Донбасу ", – написав Ходаковський.

''Віджимання'' ''націоналізованого'', або як ватажки ''ДНР'' не поділили найбільший завод в Ясинуватій

Варто зазначити, що з 2014 року Ходаковський вважався негласним господарем міста. Його люди контролювали переміщення вантажів з підконтрольної Україні території в "ДНР", прибрали до своїх рук весь бізнес і "віджали" завод. Але в лютому 2016 року Захарченко спробував зробити рокіровку, пославши в місто новим "мером" Павла Губарева замість близького до Ходаковського Юрія Яненка.

Тоді в місті почалося протистояння, почалися масові мітинги, і Губарєва так і не пустили до влади. Проте протистояння двох терористів закінчилося перемогою ватажка "ДНР". Відзначимо, раніше Ходаковський заявив, що новоявлений на трибуні в Раді поліцейський з Донецької області раніше був його підлеглим і навіть відзначився в боях під Карлівкою. Нардеп Антон Геращенко назвав цю заяву брехнею. До слова, Ходаковський визнав, що "націоналізація" принесе бариші тільки "нової еліти" – прості маргінали з околиць Донецька залишаться ні з чим.

Другие новости