ПоддержатьУкраїнська

Власники "Нібулона" гальмують "річковий" закон

StopCor
StopCor

StopCor

Власники 'Нібулона' гальмують 'річковий' закон

Протягом трьох років вітчизняний парламент не міг ухвалити закон про водний транспорт. Один з проектів називали «проурядовим», спрямованим впровадження річкового збору і розвиток галузі коштом підприємців-користувачів. Другий пов’язують із родинним бізнесом одного з нардепів – лідером агроринку, компанією «Нібулон». А поки народні обранці дискутували, річкова галузь втратила сотні мільйонів інвестицій.

«Якби ми проголосували його давно, то ми б зараз на річках мали не 8 млн т, як станом на 2017 рік, а 15 млн т. А це не просто річкові перевезення, це розвиток суднобудування, це річкова інфраструктура, це сотні нових робочих місць і сотні мільйонів інвестицій в цю галузь», - стверджує голова Міністерства інфраструктури України Володимир Омелян.

Лише в травні цього року український парламент проголосував за закон про річку – той, що пропонувало  міністерство інфраструктури України. За словами пана Омеляна, було враховано всі ключові зауваження іншої сторони. Проте Андрій Вадатурський не задоволений навіть компромісним вирішенням спірного законопроекту. «Що ви думаєте, міністру дійсно треба відновлювати цю галузь? Для кого? Для «Нібулона»? Йому це не потрібно. Йому потрібен контроль, йому потрібно працевлаштування, 500 чи тисячу ще дармоїдів, таких, як він сам», – обурюється нардеп.

Кожен крупний бізнес України так чи інакше захищає свої інтереси, і «Нібулон» – не виключення, кажуть експерти. За руку пана Вадатурського-молодшого ніхто не зловив. Але, звісно, контролювати ситуацію в потрібних тобі питаннях значно легше, якщо ти носиш мандат.

Подробиці цієї справи дивіться у сюжеті «Стоп Корупції». 

https://youtu.be/-o6kjc2WyAk

Другие новости