ПоддержатьУкраїнська

ВОРОГИ НА ШЛЯХУ БОРОТЬБИ: неминучість чи необережність?

StopCor
StopCor

StopCor

ВОРОГИ НА ШЛЯХУ БОРОТЬБИ: неминучість чи необережність?

Є різниця – боротись ЗА щось або боротись ПРОТИ. Можна боротись за чисте довкілля або права жінок роками -  і ми не наживемо ворогів, бо така боротьба переважно не чіпає чиїсь конкретні інтереси. Якщо це громадська боротьба ПРОТИ корупції – не абстрактної, а конкретної - тут вже корупція буде чинити спротив. Адже корупція – не безособова субстанція, у неї є конкретні прізвища, інтереси і відповідальні.

Хто буде сперечатись, що боротьба з корупцією – добра та суспільно значуща справа, яка б мала набути неабиякої підтримки серед суспільства, залучити чимало однодумців. Так і є, команда наша зростає, розширюється географія «Стоп корупції», а також охоплення та глибина розслідувань і викриття на місцях. Підтримку ми відчуваємо, особливо з боку простих громадян. Та це – один бік медалі.

Є і другий бік цієї боротьби. Паралельно із зростанням численності та активності, а також популярності «Стоп корупції», зростає і градус «наїздів». Чимдалі, тим більше  команда «Стоп корупції» та я особисто стикаємось з провокаторами, нападками та протистоянням нашій боротьбі. Бруд та наклепи ллються рікою у соціальних мережах. Нас звинувачують без доказів та конкретних фактів, утім активно і наполегливо, витрачаючи тисячі доларів на тролів та замовні статті і «псевдо-розслідування».

Відписуватись і щось пояснювати армії проплачених кимось ботів немає ніякого бажання і сенсу. Бо це ж як воювати з вітряками – сил піде багато, а результату –нуль.

Краще проаналізувати причини розгорнутої війни проти СтопКору та координаторів проекту.

Один мій  колега по боротьбі – супер-професіонал, який  веде активну боротьбу у сфері екології, стикнувшись на прес-конференції вперше з провокаторами, був вражений: «Невже така добра справа може провокувати негативні відгуки і дії?». Для нього провокатори на прес-конференції – це вперше за 20 років!

У нас не так. Наші координатори та активісти готові до провокацій кожного публічного виступу, кожного виїзду на місце. Чому?

Бо є різниця – боротись ЗА щось або боротись ПРОТИ. Можна боротись за чисте довкілля або права жінок роками -  і ми не наживемо ворогів, бо така боротьба переважно не чіпає чиїсь конкретні інтереси. Вона позитивна і спрямована на покращення суспільства. Якщо це громадська боротьба ПРОТИ корупції – не абстрактної, а конкретної - тут вже корупція буде чинити спротив. Адже корупція – не безособова інстанція, у неї є конкретні прізвища і відповідальні.

І тут починається зворотна боротьба – з борцями з корупцією, які наступають на горло конкретним нелегальним «ділкам», політикам чи чиновникам. Бо корупціонери роками заробляли на «схемах» мільйони, і просто так відмовлятись від надприбутків не готові.

Що вони мають зробити? Подати до суду? Ні, адже закон – на нашому боці. Лишається єдине – наклепи, провокації і бруд в соціальних мережах. Викрили хабарника-чиновника – він одразу ж заявляє про  тиск. Зупинили нелегальну точку видобутку піску чи нелегальну забудову – чекаємо на нову хвилю заяв про перешкоджання бізнесу.

Чи шкодую я особисто про те, що нажив останнім часом чимало ворогів? Ні. «Беззуба» боротьба ЗА щось безособове – точно не мій шлях. А ПРОТИ – завжди знайдеться чимало невдоволених, чиї інтереси ця боротьба чіпатиме.

Ми знали, на що йшли, коли підписались під напрямком ПРОТИ. Всі ці нападки і провокації роблять нас ще сильнішими. Ми навчились гуртуватись. Ми навчились не зупинятись перед провокаціями. Ми навчились гідно відповідати або не зважати на випади ворогів. Йти до мети попри перешкоди. Адже вороги борців з корупцією – це друзі корупціонерів. А отже, ми на вірному шляху!

ВОРОГИ НА ШЛЯХУ БОРОТЬБИ: неминучість чи необережність?

Другие новости