ПоддержатьУкраїнська

Я оголосив відкриту боротьбу з корупцією, щоб мої діти жили у вільній від хабарників і марнотратників країні

StopCor
StopCor

StopCor

Я оголосив відкриту боротьбу з корупцією, щоб мої діти жили у вільній від хабарників і марнотратників країні

Голова Хмельницького осередку ГО "Стоп корупції" Артур Сторожук розповів про початок своєї антикорупційної діяльності.

Як почалася Ваша антикорупційна діяльність?

Я працював у сфері бізнесу, саме там і вперше стикнувся із вимогами хабарів та платними довідками і дозволами.

Пізніше у буквальному сенсі відчув на собі принцип роботи правоохоронних органів. 2009 року мене жорстоко побили правоохоронці, товкли так, що плечову кістку розтрощили на 11 частин.

Вам вдалося з'ясувати, хто і за що намагався вибити із Вас душу? Чи притягнуті винні до відповідальності?

Примітно, що причетних і винних досі не притягли до відповідальності. Ба більше, прокурор, який за моїми підозрами причетний до затягування справи проти колег "у погонах", отримав посаду у Генеральній прокуратурі України.

Але Ви на спустили справу на гальма? Як домагалися розслідування і чи є зрушення у справі?

За шість років правоохоронці чотири рази намагалися закрити справу, втім суд повертав матеріали на додаткове розслідування, а в прокуратурі щоразу вигадували нові судмедекспертизи. За результатами останньої я нібито сам зламав собі руку, коли, за оцінкою експерта, впав з висоти власного зросту в міліційній автівці, при цьому спромігся витягти руки вперед, тимчасом як вони були застібнуті за спиною кайданками.

Примітно, що прокурора, який закрив кримінальне провадження, підвищили: спочатку він перейшов до Хмельницької обласної прокуратури, а згодом отримав місце вже у Генеральній прокуратурі.

Як почалася Ваша співпраця з ГО "Стоп корупції"?

Про проект почув від знайомих, а із діяльністю команди антикорупціонерів ознайомився через соціальні мережі. Коли дізнався про пропозицію від засновників "Стоп корупції" про запуск осередків проекту по всій країні, виникло бажання долучитися. Так і почалася співпраця.

Появу представництва "Стоп корупції" у Хмельницькій області місцеві жителі сприйняли позитивно. Понад усе ініціативу підтримує молодь. Також долучаються громадські активісти та журналісти. Приходили знайомитися навіть представники правоохоронних органів.

У нас молодий колектив, усі не зіпсовані старою системою, бували або вчилися закордоном, бачили цивілізований підхід до життя і прагнуть жити по-європейськи.

Ми не женемося за кількістю правозахисників у нашому осередку, передусім ми формуємо команду освічених, цілеспрямованих та загартованих духом, ладних іти до переможного кінця.

Які сфери діяльності та органи влади найбільш просякнуті корупцією в регіоні?

У регіоні найінфікованіші корупцією прокуратура, система судочинства, апарат державних чиновників та правоохоронні органи.

Які викриття, розслідування, протестні акції Ви вже встигли провести у регіоні?

Ми вже встигли провести акцію протесту з вимогою відставки прокурора Хмельниччини Олега Синишина. Під стіни прокуратури вийшло близько сотні активістів одразу з кількох областей України. Мітингувальники небезпідставно звинувачували прокурора області у неналежному розслідуванні низки кримінальних справ, заангажованості та приховуванні інформації про статки його родини. І це лише один випадок із сотні.

Окрім того, зняли сюжети про продаж та поширення наркотичних засобів, викрили нечистих на руку поліцейських і постійно публікуємо матеріали про недобросовісних працівників правоохоронних органів. На нашому рахунку журналістське розслідування про корупційну діяльність раніше прокурора міста Хмельницького, а нині Тернопільської області Мартинюка.

А ще ми тісно співпрацюємо з іншими громадськими організаціями, відвідуємо тренінги, їздимо на семінари, усебічно розвиваємось.

За час боротьби на антикорупційному полі сформувалося розуміння, як здолати, викорінити корупцію? Маєте якийсь свій рецепт?

Починати боротьбу з корупцією потрібно зі зміни підходів та менталітету. Адже якщо громадяни не пропонуватимуть і не даватимуть хабарів, каста чиновників-корупціонерів щезне як вид.

Я за радикально суворі покарання і за запровадження такої системи заохочень, коли той, хто "здає" корупціонера, отримує 15-50 відсотків від суми хабаря. Тоді за місяць-два корупціонерів не залишиться!

Другие новости