ПоддержатьУкраїнська

Юристи "Стоп корупції" звернулися до прокуратури Києва через незаконне будівництво у буферній зоні Києво-Печерської лаври

StopCor
StopCor

StopCor

Юристи 'Стоп корупції' звернулися до прокуратури Києва через незаконне будівництво у буферній зоні Києво-Печерської лаври

Юристи "Стоп корупції" звернулись до головного прокурора Києва Романа Говди через незаконне будівництво по вулиці Редутній, 32 у Печерському районі столиці. За даними правників, на місці будівельного майданчика раніше був житловий будинок, який нелегально знесли, а тепер на його місці несанкціоновано зводять висотку.

Юристи ''Стоп корупції'' звернулися до прокуратури Києва через незаконне будівництво у буферній зоні Києво-Печерської лаври

Жодних дозвільних документів на роботи у забудовника немає і саме будівництво на цьому місці заборонено, оскільки це буферна зона Києво-Печерської лаври (всесвітньої пам'ятки ЮНЕСКО). Усі деталі юристи виклали у зверненні до прокуратури Києва.

"У ході здійснення громадсько-журналістського розслідування, нашими активістами було виявлено злочинне незаконне будівництво в м. Києві по вул. Редутна, 32 на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:82:294:0020 з грубими порушеннями норм містобудівного та земельного законодавства.

Власником вказаної земельної ділянки, замовником будівництва та організатором незаконних будівельних робіт є громадянка Пономаренко Т.С.

Порушення:

1.

Будівництво здійснюється на місці незаконно знесеного житлового будинку. В Реєстрі прав на нерухоме майно за даною адресою до сих пір значиться об'єкт нерухомості – житловий будинок, який знаходиться в іпотечній заставі в "Укрсоцбанку" (Альфа-банк).

В порушення містобудівного законодавства, вказаний будинок був знесений без жодного дозвільного документа з КМДА, РДА. Будинок навіть не виведено з реєстру нерухомості, крім того, був знищений предмет застави, що нанесло матеріальної шкоди "Укрсоцбанку" (Альфа-банку).

2.

Не дивлячись на незаконне знесення будинку, Департаментом містобудування та архітектури КМДА 03.03.2014 року замовнику видано містобудівні умови та обмеження забудови, в порушення вимог чинного законодавства, не на реконструкцію житлового будинку, а на нове будівництво.

Видані МУО всупереч чинному законодавству, зокрема, в порушення п.3.4. Порядку видачі МУО (Наказ Мінрегіонбуду №109 від 07.07.2011р. у розділі "загальні відомості" не містять техніко-економічних показників об’єкта будівництва: показники висоти, відсоток забудови земельної ділянки, по відстанях до червоних ліній та сусідніх споруд та інше. Це порушення зроблено умисно для того, щоб забудовник міг будувати будівлю будь-якої висотності та площі забудови.

За заявою Пономаренко Т.С. в ДАБІ зареєстрована декларація про початок будівельних робіт № КВ 083140830188 від 24.04.2014 р. Декларація містить неправдиві дані та не відповідає параметрам, визначеним в містобудівних умовах та обмеженнях.  Також в декларації незаконно завищена поверховість.

4.

Будівництво здійснюється в буферній зоні Києво-Печерської лаври (всесвітня пам’ятка ЮНЕСКО), в центральному історичному ареалі м. Києва та в зоні охоронюваного ландшафту (розпорядження КМДА від 17.05.2002 року №979), що обумовлює необхідність отримання всіх дозвільно-погоджувальних документів, зокрема історико-містобудівного обґрунтування, дозволу та погодження Мінкультури. Натомість, дані дозволи та погодження отримані тільки в 2017 році, а тому МУО та Декларація в 2014 р. видані незаконно.

Даний об'єкт також потрапляє під дію Тимчасового мораторію  на нове будівництво відповідно до рішення КМДА №24/889 від 22.01.2015 року. Тому будівництво за вказаною адресою заборонено.

5.

За нашою інформацією, за численні порушення ДАБІ скасувала декларацію про початок будівельних робіт на даному об'єкті. Натомість, будівництво незаконно продовжується і в даний час.

6.

Крім цього, була занижена категорійність об'єкта будівництва. За класами наслідків зазначений житловий багатоквартирний будинок відноситься до 4 категорії (а за новим законодавством клас СС2) і повинен будуватись на підставі дозволу та будівельної експертизи.

Станом на 5.10.2017 р. незаконне будівництво триває. Підтвердженням цього є виклик 5.10.2017 р. активістами ГО "Стоп корупції" патрульної поліції та СОГ на місце незаконного будівництва, які зафіксували проведення будівельних робіт.

За отриманою інформацією слідчими поліції розслідується кримінальне провадження за даним фактом незаконного будівництва та виведення з завдатку нерухомості за ст. 356 "самоправство", ст. 388 "шахрайство з фінансовими ресурсами", ст. 172 КК України.

Натомість, скоєння злочину не зупинено, підозра винним особами не висунута (хоча вони відомі), засоби скоєння злочину не заарештовані (земельна ділянка, техніка, рахунки і т.п.). Така бездіяльність слідчих призводить до подальшого безперешкодного будівництва в історичному ареалі та буферній зоні ЮНЕСКО чергового "будівельного монстра", – зазначили у юридичному департаменті "Стоп корупції".

Юристи проекту просять прокуратуру витребувати в порядку нагляду в ГУ НП в м. Києві зазначене кримінальне провадження, зобов'язати слідчих по справі активізувати проведення слідчих дій, в т.ч. накладення превентивних заходів для припинення подальшого скоєння злочину, уникнення приховування слідів злочину та зникнення причетних осіб, а також арешт майна. Особисто головного прокурора Києва просять взяти розслідування за даним провадженням під особистий контроль та ініціювати позов до суду для приведення земельної ділянки в історичній зоні до попереднього стану та знесення незаконно збудованих об’єктів.

Другие новости