ПоддержатьУкраїнська

За хабар у 100 тисяч гривень – 25 тисяч штрафу: історія львівської податківиці

StopCor
StopCor

StopCor

За хабар у 100 тисяч гривень – 25 тисяч штрафу: історія львівської податківиці

Старший інспектор Личаківської об'єднаної Державної податкової інспекції ДФС у Львівській області Ольга Кокотко, яка вимагала у підприємця 100 тисяч гривень за не проведення перевірки та накладання штрафу, сама відбулась лише штрафом у розмірі 25,5 тисяч гривень. Хоча їй і загрожував тюремний термін.

Відповідний вирок виніс Сихівський районний суд міста Львова. Крім того, протягом трьох років Ользі Кокотко заборонено обіймати посади в органах ДФС, державної влади та місцевого самоврядування. Такими є умови угоди про визнання винуватості, яку затвердили 19 жовтня.

39-річна Кокотко вимагала у фізичної особи-підприємця хабар за неприйняття рішень про проведення податкової перевірки порушень, пов'язаних з перевищенням річного порогу доходів у 1,5 мільйона гривень. Через бухгалтера підприємця вона повідомила, що йому загрожують найсуворіші штрафні санкції, зокрема, анулювання свідоцтва платника єдиного податку та накладення штрафних санкцій у розмірі близько 800 тисяч гривень, йдеться в повідомленні "Наші гроші. Львів".

15 серпня 2017 року о 14:30 бухгалтерка підприємця передала зазначену суму інспекторці. За вказівкою Кокотко, вона поклала гроші на підлогу у туалеті адміністративної будівлі ГУ ДФС у Львівській області та вийшла з нього.

Хабар вилучили, Ольгу Кокотко затримали. Проте, як виявилося, у військовій прокуратурі та СБУ не знали про точний час передачі хабара, а тому розпочали слідчі дії у туалеті лише о 15:45, тобто через 1 годину та 15 хвилин після передачі хабара. Втім наступного дня слідчий суддя визнав проведений огляд приміщення туалету законним і таким, що проведений відповідно до вимог КПК.

Затриманій Кокотко 16 серпня повідомили про підозру у вчиненні злочину – одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням. 18 серпня суд обрав їй запобіжний захід – тримання під вартою на строк на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 128 тисяч гривень. Заставу внесли за неї того ж дня.

У вересні Кокотко погодилася укласти угоду про визнання винуватості та її дії перекваліфікували з ч. 3 ст. 368 КК на значно м'якшу ч. 2 ст. 369-2 КК. Іншими словами, спочатку їй загрожувало позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років, а після перекваліфікації – покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Після отримання вироку грошові активи, які декларувала Кокотко, зникли з її декларації. 17 жовтня Кокотко подала до НАЗК електронну декларацію "перед звільненням", а після вироку, 23 жовтня – виправлену декларацію. У першій вона вказала 215 тисяч гривень на рахунках у банку. Натомість у виправленій – ніяких грошових активів вона вже не має. Водночас у поданій навесні цього року своїй електронній декларації за 2016 рік Ольга Кокотко вказала 250 тисяч гривень готівкою та 200 тисяч гривень на рахунках у банку.

Машина та будинок, на які суд накладав арешт, залишилися у її власності.

Другие новости