ПоддержатьУкраїнська

За хабар у 3 тис. грн працівниця полтавського МСЕКу сплатить 20 тис. грн штрафу

StopCor
StopCor

StopCor

За хабар у 3 тис. грн працівниця полтавського МСЕКу сплатить 20 тис. грн штрафу

Суд лояльно поставився до факту отримання неправомірної вигоди медпрацівником та виправив на правильне прізвище обвинуваченої.

Відбулося засідання Октябрського районного суду Полтави за поданням пенітенціарної служби, у якому просили суд виправити помилку у прізвищі засудженої — з "Муренкенко" на "Муренченко". Суд виправив цю описку, зазначивши у рішенні правильне прізвище.

А попередній суд по цій справі відбувся ще у квітні 2016 року. Тоді Октябрський райсуд розглянув кримінальне провадження за обвинуваченням громадянки України, розлученої, не працюючої, яку обвинувачували у кримінальному правопорушенні, передбаченому ч.1. ст. 368 КК України (Одержання хабара).

Суд встановив, що Олена Павлівна Муренченко працювала лікарем-неврологом-членом спеціалізованої кардіологічної медико-соціальної експертної комісії Полтави.

Суд встановив, що обвинувачена, як член спеціалізованої кардіологічної МСЕК Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи, 15 березня 2016 року у ТРЦ "Конкорд", одержала для себе неправомірну вигоду у вигляді коштів в сумі 3200 гривень. Хабар мав на меті прийняття рішення про продовження терміну інвалідності II групи на 2 роки.

Цього ж дня в ході обшуку приміщень МСЕК працівники правоохоронних органів виявили та вилучили ці кошти.

У судовому засіданні обвинувачена свою вину в пред'явленому обвинуваченні визнала повністю та підтвердила факт злочину. У вчиненому щиро розкаялась.

Обвинувачена погодилася на призначення узгодженого покарання. Суд у свою чергу врахував, що обвинувачена розлучена, не працює, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліках у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, раніше не судима.

Тож суд ухвалив визнати обвинувачену винною у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 368 КК України, і призначити їй покарання у виді штрафу в розмірі 1 тис 200 (тисячу двісті) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 20 тис 400 гривень з позбавленням права обіймати посади в медико-соціальних експертних комісіях, а також посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих обов'язків в органах державної влади, місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях на строк 2 роки 6 місяців.

Другие новости