У 2019 році поліцейські розкрили кожен другий угон, а це 49%, проти 18% у 2015 році.
Минулого року зареєстровано найнижчу за п’ять років кількість викрадень автотранспорту - 157 (з них 24 скоєно на тимчасово окупованій території). У 77 випадках угонщики притягнені до кримінальної відповідальності.
Для порівняння в 2015 році було скоєно 842 угони (з них 321 на тимчасово окупованій території). Розкрито 155.
Найчастіше злочинці викрадають легкові автомобілі, на другому місці - мопеди. Предметом злочину, як правило, стають більш доступні автівки: ВАЗ, Lanos тощо.
В Донецькій області упродовж 5 років зафіксовано лише два викрадення автомобілів преміум-класу, а саме Lexus LX 470 (м. Бахмут, 2014 р.) і Toyota Land Cruiser Prado150 (м. Донецьк, 2016 р.). Місцезнаходження обох автівок встановлено. Lexus повернуто власнику, за другим фактом тривають слідчі дії.
Більшість угонів вчиняється у темний час доби. Зловмисники полюють на залишені без нагляду автівки у дворах багатоповерхівок. Також здобиччю угонщиків стають машини, які водії залишають на узбіччі вулиці, відійшовши «на хвилинку».
У минулому році оперативники карного розшуку розкрили половину усіх зареєстрованих заволодінь автотранспортом. Серед затриманих – рецидивісти та серійні угонщики.
У Кураховому зловмисника, який тікав від поліції на викраденому автомобілі, затримували зі стрільбою. Як виявилося, втікач причетний також до серії крадіжок з машин та вже був не раз засуджений за аналогічні злочини.
Волноваські поліцейські підкараулили двох підозрюваних, на рахунку яких було з десяток злочинів, на місці чергового злочину.
У Дружківці поліція повернула жінці автомобіль, який злочинець викрав та продав.
Викривати злочинців допомагають блокпости. Так, угонщика з Лиману виявили серед пасажирів автобусу, який прямував за межі області.
Як убезпечити автомобіль від угону – встановити комплексну протиугонну систему. Поєднуйте електронні та механічні пристрої захисту: іммобілайзери, супутникові системи, механічні блокиратори для керма, коробки передач, капота.