ПоддержатьУкраїнська

Захоплена Коломойським Укрнафта вивела на «приватівські» структури 13,5 мільярда

StopCor
StopCor

StopCor

Захоплена Коломойським Укрнафта вивела на «приватівські» структури 13,5 мільярда

Захоплена Коломойським Укрнафта вивела на «приватівські» структури 13,5 мільярда

Захоплена Коломойським Укрнафта вивела на «приватівські» структури 13,5 мільярда

За 9 місяців на структури «Привату» з «Укрнафти» було перераховано 13,5 млрд грн, притому що вся виручка компанії становила 21 млрд грн.

Про це у статті в ZN.UA пишуть Сергій Куюн та Євген Мочалов, повідомляє  Національне бюро розслідувань України.

Як зазначається,  «Нафтогаз» вже місяць безрезультатно вимагає у голови правління «Укрнафти» Марка Роллінза деталізовану фінансову звітність за дев’ять місяців 2015 року.

«Ця звітність готується десять хвилин за допомогою самої елементарної бухгалтерської програми, але її нам не дають», — говорить джерело в «Нафтогазі».

Сам Роллінз 25 листопада пояснив це «неподобство» відсутністю в штаті фінансового директора, який повинен готувати таку інформацію.

Читайте также: Коболев обсуждал с Коломойским разделение “Укрнафты” с миноритариями

Як відзначають автори, цю посаду раніше займав Артем Щербань, якого за дивних обставин звільнили з компанії заднім числом ще в 2014 році.

Новим фіндиректором, як очікується, повинна стати Ірина Євець, яка раніше працювала фінансовим директором «МТС Україна», президентом «Укрпродукт Груп».

«Але як у такому разі компанія готує фінансові звіти для держорганів, звітує в єдиному реєстрі підприємств? Наприклад, хто готував той же звіт за дев’ять місяців 2015 року, з якого випливає, що на передоплати з „Укрнафти“ було виведено близько 11 млрд грн?», — пишуть автори.

Так, відповідно до офіційної звітності «Укрнафти», за цей період дебіторська заборгованість компанії становила 7,3 млрд грн, дебіторська заборгованість за виданими авансами — 3,6 млрд.

«Це передоплати, вони просто виводять гроші», — коментує дану звітність аналітик фондового ринку, що побажав залишитися неназваним.

Як показує вивчення первинних даних, такі суми могли бути виведені тільки на «приватівські» структури — НПЗ «Укртатнафта» (йому перераховано за дев’ять місяців 2015 близько 8 млрд грн), Нікопольський завод феросплавів (2,5 млрд), Запорізький феросплавний (400 млн), Марганецький феросплавний (450 млн), «Дніпроазот» (2 млрд грн).

26 листопала 2015 року відбулося засідання наглядової ради ПАТ «Укрнафта», на якому був замінений склад правління компанії.

ПАТ «Укрнафта» — найбільша українська нафтодобувна компанія. НАК «Нафтогаз України» належить 50%+1 акція «Укрнафти», групі компаній «Приват» Коломойського — близько 42% акцій.

http://nacburo.org/

Другие новости