ПоддержатьУкраїнська

Замерз найбільший водоспад України

StopCor
StopCor

StopCor

Замерз найбільший водоспад України

У Тернопільській області повністю замерз водоспад Джуринський. У льоді усі три каскади, висота яких становить 16 метрів. Поки не почалося потепління, у туристів є декілька днів, аби  помилуватися цим дивом природи. Екологи кажуть, що при найменшому підвищенні температури лід водоспаду миттєво рухне.

Новину передає "Преса України".

Джуринський водоспад – найбільший рівнинний водоспад в Україні. Саме на Тернопільщині річка Джурин падає з висоти 16 метрів в долину, роблячи водоспад трьохкаскадним. Зараз крізь заледенілі потоки води намагаються пробратися нові струмки, але через морози вони миттєво замерзають, роблячи нові нарости-візерунки.

До слова, вода з цього водоспаду падає з дуже великою швидкістю. Сам же водоспад був створений за часів воєн із турецькими військами, коли турки намагалися залишити населення села Червоноград без води та заморити їх спрагою. Вони направили річку Джурин в інше річище. Так і утворився найбільший рівнинний водоспад в Україні.

Зараз водоспад і замок біля нього, який був побудований в 9 столітті, – одне з найромантичніших місць в Україні. Від палацу зосталися лише руїни, проте водоспад залишився.

Нагадаємо, в Україну прийшли сильні морози. Так, через негоду в Одеській області закрили дитячі садки й школи. За словами мерії Одеси, в області дуже сильні хуртовини.

Другие новости