ПоддержатьУкраїнська

Заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов обговорив з керівництвом Мінюсту реформування пенітенціарної системи

StopCor
StopCor

StopCor

Заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов обговорив з керівництвом Мінюсту реформування пенітенціарної системи

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов провів робочу зустріч із заступниками Міністра юстиції Оленою Висоцькою та Олександром Банчуком, за результатами якої буде створено спільну робочу групу з підготовки базового законопроекту про пенітенціарну систему. До робочої групи також залучать представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, фахівців громадських і правозахисних організацій.

На думку Гюндуза Мамедова, реформа має передбачати чітку систему управління пенітенціарними установами, а також структуру центральних органів влади, що формують та реалізують державну політику у сфері виконання кримінальних покарань. Відокремлення один від одного органів у сфері виконання покарань надасть їм можливість самостійно приймати рішення, пов'язані з порядком та умовами тримання засуджених, а також здійснення пробації.

«Крім цього, має бути оптимізована кількість діючих установ, впроваджена система якісних і законних послуг у сфері побутового забезпечення місць несвободи, реально покращений соціально-правовий статус персоналу», - підкреслив Гюндуз Мамедов.

Говорячи про роль органів прокуратури, заступник Генерального прокурора наголосив: «Спочатку ми маємо створити пілотну модель зовнішнього інспектування місць несвободи, зробити її апробацію, а вже потім відмовитися від нагляду прокуратури, щоб належним чином виконати перехідні положення Конституції України. Іншими словами - потрібно бачити, куди ми хочемо передати функцію нагляду».

Останні зміни до Конституції передбачають, що органи прокуратури мають втратити функцію нагляду в цій сфері після створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій - для зовнішнього (незалежного) та внутрішнього (відомчого) контролю.

Другие новости