ПоддержатьУкраїнська

Оприлюднено список «п'ятої колони» Кремля у Франції: хто увійшов (уточнено)

Дмитрий Снегирев
Дмитрий Снегирев

Политолог, военный эксперт

Оприлюднено список «п'ятої колони» Кремля у Франції: хто увійшов (уточнено)

Аналітики ГС «Права справа» оприлюднили список агентів впливу Кремля у Франції. До переліку увійшли майже п’ять десятків діячів, зокрема так званих «міжнародних спостерігачів» на виборах до Держдуми РФ на території анексованого Криму й окупованого Донбасу.

 Голова ГІ ''Права Справа'' Дмитро Снєгирьов Фото: скриншот

Список агентів впливу Кремля у Франції було оприлюднено аналітичним відділом ГІ «Права Справа». До України зараз прикута увага у Франції та в ЄС загалом. Відповідні висновки з цього роблять і спецслужби РФ, активізовуючи мережу своїх агентів впливу на території цієї країни. Мережа російських спецслужб у Франції діє активно, постійно змінюючи тактику своєї роботи, коментує військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

На цьому тлі насторожує відсутність адекватної реакції з боку правоохоронних органів і спеціальних служб України на міжнародному інформаційному полі.

«Зі свого боку, громадська ініціатива «Права Справа» робить те, що мають робити спеціальні служби держави: складає списки іноземців, які є агентами російського впливу, або воюють на боці терористів квазіреспублік», – зазначив Снєгирьов.

Список агентів впливу Кремля у Франції, частина 1:

1. Мішель Вуазен (Voisin Michel), екскерівник французської делегації в Парламентській асамблеї ОБСЄ. В складі делегації французьких парламентаріїв 29.07.2016 року без узгодження з українською стороною перебував на території анексованого РФ Криму. Участь у "виборах" в "ЛДНР" в 2018 році в якості "міжнародного спостерігача". Участь у виборах до Держдуми РФ у 2021 році в якості "міжнародного спостерігача" на території анексованого Криму.

 Мішель Вуазен Фото з відкритих джерел

2. Жером Ламбер (Jérôme Lambert), депутат Національних зборів Франції . Внучатий небіж Франсуа Міттерана. Участь у виборах до Держдуми РФ у 2021 році в якості "міжнародного спостерігача" на території анексованого Криму.

 Жером Ламбер Фото з відкритих джерел

3. Емерік Шопрад, депутат від французького Національного фронту. Відповідальний за міжнародні зв'язки Національного Фронту. Без узгодження з українською стороною перебував на території анексованого РФ Криму. У березні 2014 року був присутній в якості "міжнародного спостерігача" на т. зв. "референдумі". Шопрад є прихильником стратегічного союзу Європи з Росією.

 Емерік Шопрад Фото з відкритих джерел

4. Тьєррі Мар'яні, партія «Республіканці» (The Republicans), співголова асоціації "Франко-російській діалог", колишній міністр транспорту Франції (2010-2012). Участь у "виборах" в "ЛДНР" в 2018 році в якості "міжнародного спостерігача". Без узгодження з українською стороною неодноразово перебував на території анексованого РФ Криму, починаючи з 2014 року. У березні 2018 року Мар'яні приїздив до анексованого Криму в якості "міжнародного спостерігача" на виборах президента РФ. В березні 2019 року перебував в Криму надля участі "в урочистостях з нагоди п'ятиріччя від дня приєднання півострова до Росії". Нагороджений російською медаллю. У червні 2020 року очолив делегацію французьких депутатів Європарламенту в Криму з нагоди проведення голосування щодо поправок до Конституції РФ.

5. Ів Поццо ді Борго (Yves Pozzo di Borgo) , сенатор від Парижа, партія "Республіканці" (The Republicans). Віцепрезидент франко-російської групи дружби в Сенаті. Без узгодження з українською стороною неодноразово перебував на території анексованого РФ Криму.

 Ів Поццо ді Борго Фото з відкритих джерел

6. Жан-Люк Шаффгаузен, депутат Європарламенту (ЄП) від Франції. Учасник коаліції Rassemblement bleu Marine. Як депутат Європарламенту виступає проти ратифікації Угоди про асоціацію з Україною. Шаффхаузер двічі приїжджав на окупований Донбас. Перший раз в листопаді 2014 року в якості "міжнародного спостерігача" на виборах ватажка самопроголошеної "ДНР". Другий раз в травні 2015. Модератор форуму "Донбас: вчора, сьогодні, завтра" в окупованому Донецьку 11-12 травня 2015 року.

 Жан-Люк Шаффгаузен Фото з відкритих джерел

7. Ніколя Дюїк (Nicolas Dhuicq), партія «Республіканці» (The Republicans). Член комісії Національних зборів (Франції) по обороні . Мер міста Брієнн ле Шато, член Асоціації "Франко-російський діалог". Учасник трьох поїздок до Росії. Участь у "виборах" в "ЛДНР" в 2018 році в якості "міжнародного спостерігача". Без узгодження з українською стороною неодноразово ( 2015, 2018 та 2019 рр.) перебував на території анексованого РФ Криму.

 Ніколя Дюїк Фото з відкритих джерел

8. Жюльєн Рошеді (Rochedy Julien Louis), колишній лідер "Національного молодіжного фронту" .Член аналітичного центру Katehon. До керівного складу наглядової ради центру крім Рошеді входять громадяни РФ Олександр Дугін, Андрій Клімов (член Ради Федерації РФ) та Леонід Решетников (директор Російського інституту стратегічних досліджень). Участь у "виборах" в "ЛДНР" в 2018 році в якості "міжнародного спостерігача".

9. Максуд (Махсуд) Ханен (Maksud (Mahsud) Hanen), юрист. Візит у січні 2016 року на територію окупованих районів Донецької області без згоди української влади.

10. Алексіс Таррейд (Alexis Tarrade), партія "Республіканці" (The Republicans). Участь у "виборах" в "ЛДНР" в 2018 році в якості "міжнародного спостерігача".

Список агентів впливу Кремля у Франції, частина 2:

11. Квентін Веркруйс (Quentin Vercruysse), партія "Республіканці" (The Republicans). Участь у "виборах" в "ЛДНР" в 2018 році в якості "міжнародного спостерігача".

12. Ксав'є Моро, власник Московського холдингу "Сокіл". Протягом 17 років проживає в РФ, громадянин РФ з 2013 року. Засновник Європейського центру стратегічного аналізу "Стратпол". Функціонер громадської організації "Схід Франція – Солідарність Донбас" (СФСД). Організація була створена "для допомоги українським біженцям з Донбасу". Участь у "виборах" в "ЛДНР" в 2018 році в якості "міжнародного спостерігача".Без узгодження з українською стороною неодноразово 92015-2016 рр) перебував на території окупованих районів Луганської і Донецької областей. Нагороджений медаллю "За сприяння" самопроголошеного "міністерства закордонних справ ДНР".

 Ксав'є Моро Фото з відкритих джерел

13. Жак Міар, партія "Республіканці" (The Republicans). Член комісії із закордонних справ. Мер паризького передмістя Мезон-Лаффіт. Закликав Європу визнати Крим російським. У серпні 2014 року заявляв, що український конфлікт – "суто регіональна проблема". Без узгодження з українською стороною перебував на території анексованого РФ Криму.

14. Клод Гоасген – депутат, мер 16-го округу Парижа з 2008 по 2017 рік. Кавалер ордена Почесного легіону. Підтримав анексію Криму, називав події на Майдані державним переворотом. Учасник трьох поїздок до Росії. Без узгодження з українською стороною перебував на території анексованого РФ Криму. 28 травня 2020 року помер у віці 75 років від наслідків, викликаних коронавірусної хвороби.

15. Яннік Моро,партія "Республіканці" (The Republicans). Депутат Вандеї. Мер міста Олонн-сюр-Мер. Прихильник ультраконсервативного руху Manif pour tous. Без узгодження з українською стороною перебував на території анексованого РФ Криму.

16. Патріс Вершер (Verchère Patrice), депутат від партії "Республіканці" (The Republicans). Мер міста Кур-ла-Віль. Учасник трьох поїздок до Росії. Без узгодження з українською стороною перебував на території анексованого РФ Криму.

17. Марі-Крістін Даллоз, депутат від партії "Республіканці" (The Republicans). Без узгодження з українською стороною перебував на території анексованого РФ Криму.

18. Совер Гандольфі-Шеїт (Sauveur Gandolfi-Scheit), депутат від партії "Республіканці" (The Republicans). У вересні 2010-го був засуждений на 6 місяців умовно за те, що вдарив страховика. Мер Бігульї (Корсика) з 1976 року. Без узгодження з українською стороною перебував на території анексованого РФ Криму.

19. Андре Шанклу (André Michel Chanclu) ,очільник асоціації "Франція-Донбас". Організатор мітингів в Парижі на підтримку "Л/ДНР". За інформацією ЗМІ, асоціація причетна до вербовки громадян Франції для участі у війні на Сході України на боці терористів "ЛДНР". Збір коштів на території Франції для потреб "Л/ДНР". "Повноважний представник ЛДНР у Франції".

20. Жан-Люк Меланшон (Jean-Luc Mélenchon) , лідер "Лівої партії". Міністр професійної освіти Франції в уряді Ліонеля Жоспена з 2000 по 2002 рік. Член Сенату Франції від департаменту Ессонн (1986-2000; 2004-2010). Депутат Європейського парламенту з 2009 року (фракція Європейські об'єднані ліві/Ліво-зелені Півночі). Один з творців і голів "Лівої партії". Брав участь в президентських виборах 2012 року, на яких він отримав 11,1% голосів виборців і тим самим зайняв четверте місце. У 2008-му він пішов з Соцпартії і заснував власний лівий рух, який в 2016 році отримав назву "Непокорна Франція". Підтримав анексію Криму. Організував як мінімум одну відверто проросійську демонстрацію з приводу війни на Донбасі.

Список агентів впливу Кремля у Франції, частина 3:

21. Жан-П'єр Шевенман (Jean-Pierre Chevènement), підтримав анексію Криму. Він п'ять разів входив до складу лівих урядів, як міністр наукових досліджень і технології, міністр промисловості, міністр освіти, міністр національної оборони та міністр внутрішніх справ. В одному зі своїх останніх інтерв'ю Шевенман визнав, що захоплюється діяльністю і особою Путіна. 4 листопада 2017 був нагороджений російським орденом Дружби "за зусилля по зміцненню миру, дружби і взаєморозуміння між народами"

22. Т. Морделль, керівник громадської організації "Термінова допомога дітям України". Участь у "виборах" в "ЛДНР" у 2014 в якості "міжнародного спостерігача". Участь у форумі "Донбас: вчора, сьогодні, завтра" в окупованому Донецьку 11-12 травня 2015 року.

23. Еммануель Марк Андре Леруа, керівник громадської організації "Термінова допомога дітям України". Директор фонду «Врятуємо дітей Донбасу» («Urgence Enfants du Donbass»). Збір коштів на потреби "Л/ДНР". Участь у "виборах" в "ЛДНР" у 2014 в якості "міжнародного спостерігача". Участь у форумі "Донбас: вчора, сьогодні, завтра" в окупованому Донецьку 11-12 травня 2015 року. Візит в Донецьк 3 грудня 2015 року.

24. Ален Крістіан Франьі, голова благодійної організації «Термінова допомога дітям України» Ален Крістіан Фран. Збір коштів на потреби "Л/ДНР". Участь у форумі "Донбас: вчора, сьогодні, завтра" в окупованому Донецьку 11-12 травня 2015 року та 3.12.2015 р.

25. Франсуа Мольд д'Айме (François Mauld d’Aymée). Участь у "виборах" в "ЛДНР" в 2018 році в якості "міжнародного спостерігача". З липня 2021 року - громадянин Росії.

26. Ніколя Міркович, (Nikola Mirkovic). Керівник гуманітарної асоціації "Схід-Франція: солідарність з Донбасом". Участь у "виборах" в "ЛДНР" в 2018 році в якості "міжнародного спостерігача". Нагороджений медаллю "За сприяння" самопроголошеного "міністерства закордонних справ ДНР". Без узгодження з українською стороною перебував на території анексованого РФ Криму.

27. Крістель Нейнт (Christelle Neant). Незаконно прибула на окуповані російськими військами території Донбасу в травні 2016 року і розпочала свою активну журналістську діяльність у "Інформаційному агентстві DONi PRESS". Відіграє роль модератора численних інформаційних продуктів антиукраїнської спрямованості. Співробітник прес-служби "МГБ ДНР". Участь у "виборах" в "ЛДНР" в 2018 році в якості "міжнародного спостерігача".

30. Лоран Брайард, журналіст, письменник. Співробітник міжнародного інформаційного агентства "DONi". Відіграє роль модератора численних інформаційних продуктів антиукраїнської спрямованості. Без узгодження з українською стороною перебував на території окупованих Луганської і Донецької областей.

Список агентів впливу Кремля у Франції, частина 4:

31. Жак Клостерманн (Jacques Clostermann), президент об'єднання «Моя країна Франція». Візит у січні 2016 року на територію окупованих районів Донецької області без згоди української влади.

32. Жозі-Жан Буске, адвокат. Президент асоціації правозахисників Франції. Візит у січні 2016 року (з 11 до 15 січня 2016 р.) на територію окупованих районів Донецької області без згоди української влади.

33.Філіп Міро, колишній журналіст Le Figaro, а нині директор з досліджень IRIS. Візит на територію окупованих районів Донецької області без згоди української влади.

34. Аксель Перссон (Persson Aksel ), генеральний секретар профспілки працівників залізниці м. Трапп. Візит у серпні 2016 року на територію окупованих районів Луганської області без згоди української влади.

35. Метью Джеан Марі Боллє Реддат(Reddat Metyu Dzhean Mari Bolle), голова профспілки працівників залізниці Версаля. Візит у серпні 2016 року на територію окупованих районів Луганської області без згоди української влади.

36. Анжелік Мейер (Angelique Meyer), громадянка Франції. Візит у листопаді 2016 року на територію окупованих районів Луганської області без згоди української влади. Член журі IV "міжнародного" фестивалю-конкурсу зі спортивного бального танцю STAR DANCE.

37. Кирило Васюк. Багаторазовий чемпіон різних міжнародних танцювальних турнірів, в т.ч. International Professional Rising Star. До осені 2017 представляв Францію в парі з Анжелік Мейер (Angelique Meyer) Візит у листопаді 2016 року на територію окупованих районів Луганської області без згоди української влади. Член журі IV "міжнародного" фестивалю-конкурсу зі спортивного бального танцю STAR DANCE.

38. Серж Блаш (Blashe Serge), голова Ради з культури міста Шанос-Кюрсон. Візит у березні 2017 та жовтні 2019 року на територію окупованих районів Луганської області без згоди української влади.

39. Серж Фернандез, голова "Асоціації друзів Луганська" міста Рош-ля-Мольєр. Візит у березні 2017 та жовтні 2019 року на територію окупованих районів Луганської області без згоди української влади. Збір гуманітарної допомоги на території Франції для потреб "ЛНР".

40. Ерве Фреснон ( (Herve Freycenon) , директор муніципального музичного центру міста Рош-ля-Мольєр (передмістя побратима Луганська Сент-Етьєна) . Візит з 15 по 18 жовтня 2019 року в окупований Луганськ без згоди української влади. Як представник французької делегації підписав договір про співпрацю між вишем "ЛНР" (Луганською академією культури і мистецтв (ЛДАКМ) імені Михайла Матусовського) і Музичним муніципальним центром Рош-ля-Мольєр.

Список агентів впливу Кремля у Франції, частина 5:

41. Дідьє Рішар (Rishar Dide), заступник мера міста Рош-ля-Мольєр з питань культури і молоді. Візит з 15 по 18 жовтня 2019 року в окупований Луганськ без згоди української влади. Як представник французької делегації підписав договір про співпрацю між вишем "ЛНР" (Луганською академією культури і мистецтв (ЛДАКМ) імені Михайла Матусовського) і Музичним муніципальним центром Рош-ля-Мольєр.

42. Еммануель Шрайбер, громадянин Франції. Візит у листопаді 2019 року на територію окупованих районів Луганської області без згоди української влади. 23 та 24 листопада 2019 брав участь у VI відкритому фестивалі поезії та авторської пісні "Муза Новоросії".

43. П'єр Кларк, волонтер. Збір гуманітарної допомоги на території Франції для потреб "ЛНР".

44. Франсуа Грумель Жакіно, доктор наук з сучасної історії і міжнародних відносин. Член товариства "Схід Франції в солідарність Донбасу". Візит у лютому 2017 року на територію окупованих районів Луганської області без згоди української влади. Раніше з візитами без згоди української влади перебував в анексованому Криму та окупованому Донецьку.

45. Фабріс Сорлін ( Sorlin Fabris), лідер організації "Судний день". Член аналітичного центру "Катехон", пов'язаного з російським бізнесменом Костянтином Малофєєвим. За інформацією ЗМІ, організація займається збором коштів на території Франціх для потреб "Л/ДНР".Функціонер так званого "інтеграційного комітету" "Росія-Донбас".

Як зауважили у ГІ «Права справа», список агентів впливу буде наданий РНБО для вирішеня питання про впровадження санкцій щодо організаторів та учасників виборів до російських органів влади на території тимчасово окупованого Криму.

«Не протидіяти цій антиукраїнській вакханалії російських «агентів впливу» – означає грати на боці ворога, основним завданням якого є зрив інтеграційних процесів України в європейські економічні та політичні структури», – підкреслив Дмитро Снєгирьов.

Другие новости

'Нагрел руки' на полмиллиарда? Журналисты обратились в ГБР по делу главного полицейского Волыни Крошко

"Нагрел руки" на полмиллиарда? Журналисты обратились в ГБР по делу главного полицейского Волыни Крошко

СтопКор направил запрос в ГБР, чтобы прояснить детали вероятной схемы зароботков руководителя Главного управления Национальной полиции Волынской области Юрия Крошко