ПоддержатьУкраїнська

«Розширення Нормандського формату за рахунок США – це план РФ», – воєнний експерт

Надежда Рогальская
Надежда Рогальская

Редактор, аналитик

«Розширення Нормандського формату за рахунок США – це план РФ», – воєнний експерт

Розширення Нормандського формату і перспективи участі США у врегулюванні ситуації на Донбасі активно обговорюються у зв’язку з оновленням Хартії про стратегічне партнерство між Україною й Штатами. Проте формат врегулювання ситуації на сході України залежить в більшій мірі не від гіпотетичної участі США чи Великобританії у переговорах, вважає співголова Громадської ініціативи «Права Право», воєнний експерт Дмитро Снєгирьов.

 Дмитро Снєгирьов про Нормандський формат Фото: скриншот

У коментарі виданню "Життя" він наголосив, що можливе розширення Нормандського формату швидше зіграє на руку росіянам. Хоча для України більш актуальним є поглиблення саме військово-технічного співробітництва з Британією й США.

«Україна у будь-якому разі має вибудовувати військово-технічну співпрацю з цими країнами задля вирішення безпекових питань. Причому не лише щодо Донбасу, а й у ракурсі ситуації в акваторіях Чорного та Азовського морів.

РФ розуміє, наскільки зміцниться Україна за такої співпраці. А тому спрямовує максимум зусиль на її зрив чи гальмування. У тому числі – блокування будівництва двох військово-морських баз ВМС України (за рахунок бюджету Великобританії) в акваторії Азовського та Чорних морів», – зазначає Снєгирьов.

 Україна та США підписали нову Хартію стратегічного партнерства Фото: МЗС

На думку експерта, між США та РФ можуть вестися прямі перемовини щодо врегулювання ситуації на Сході України.

Із цим, зокрема, був пов'язаний нещодавній візит директора ЦРУ до Москви. Тоді порушувалося і питання про переміщення російських військ біля українських кордонів.

«Пропозиція про можливе розширення Нормандського формату за рахунок США – це фактично план РФ. Це має створити зону напруги у відносинах між Україною, Францією та Німеччиною. Позиція Росії зрозуміла – вносити розкол у момент європейської єдності шляхом залучення додаткових гравців. Тож – не варіант розширювати нормандські форми за рахунок США. І Штати це розуміють», – додав він.

Снєгирьов підкреслив, що офіційному Києву слід наголошувати саме на розширенні військово-технічного співробітництва. Як задля переоснащення ЗСУ як єдиного гаранта врегулювання ситуації та повернення окупованих територій. Так і заради чіткого сигналу Кремлю щодо геополітичних інтересів України. Насамперед це стосується інтеграції з країнами НАТО, а також позаблокової співпраці з Великобританією та США, резюмував аналітик.

Другие новости