Україно-угорський конфлікт веде свій початок ще з 1991 року, коли були прийняті неправильні закони на користь Угорщини. Про це повідомив експерт програми міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.
Тишкевич переконаний, що конфлікт України і Угорщини можна вирішити досить швидко і без будь-якої шкоди для двох сторін. Експерт пояснив, все почалося з того, що при написанні українських законів для Закарпаття була допущена помилка в договорі про дружбу з Угорщиною.
Спочатку в законі планувалося прописати, що в регіоні дозволяється "свобода віросповідання власною мовою, а також релігійна освіта рідною мовою". Однак пізніше була допущена помилка, і замість "релігійної освіти" прописали просто "освіту".
Далі Угорщина скористалася цією лазівкою в законі й почала пересилати в Україну підручники угорською та інші навчальні приналежності. Незабаром була розроблена навчальна програма, і угорська мова знайшла популярність в регіоні.
Тишкевич переконаний, що якщо зараз український уряд перестане загострювати конфлікт і зробить необхідні кроки для врегулювання мовного питання, то відносини з Угорщиною можна відновити.
До слова, Україна стримала обіцянку – ситуація загострюється, консул Угорщини став персоною нон грата. Угорщина звинуватила Україну в політичних іграх і збирається піти на погіршення відносин між країнами.