ПоддержатьУкраїнська

Захід в іноземні порти має бути повністю заблокований для держави-пірата, — Снєгирьов

Надежда Рогальская
Надежда Рогальская

Редактор, аналитик

Захід в іноземні порти має бути повністю заблокований для держави-пірата, — Снєгирьов

Впроваджені зараз санкції проти держави-агресора завдають потужного удару по російській економіці, однак санкційний процес слід продовжувати та посилювати. Один із подібних напрямків – закриття портів для російських кораблів, наголошує воєнний експерт Дмитро Снєгирьов. За його словами, захід в іноземні порти має бути заблокований для РФ.

 Російською ракетою в порту Миколаєва пошкоджено судно під прапором Бангладешу Фото: скриншот

28 лютого Британія вже вирішила заборонити вхід у британські порти всім суднам, які належать Росії. Наступного дня Канада заявила, що закриє свої порти для російських суден пізніше цього тижня, через день після того, як заборонила імпорт російської нафти. Міністерство закордонних справ Данії повідомило, що міністри ЄС обговорювали закриття європейських портів для російських кораблів ще 27 лютого. Таким чином, зараз країни Європейського Союзу розглядають можливість заборони на вхід російських кораблів у порти Союзу.

Але причиною для впровадження відповідних санкцій є не лише відкрита військова агресія Росія проти України. Зараз ВМФ РФ займається піратством і тероризмом, резюмує співголова ГІ "Права справа", воєнний експерт Дмитро Снєгирьов.

Ось лише декілька прикладів злочинів Росії на морі.

Вони вбили громадянина Бангладешу на судні "Banglar Samriddhi", що перебувало на рейді біля Миколаєва. Захопили в заручники суховантаж "Helt" під панамським прапором (власники – фіни). Це судно росіяни використовують як щит, щоб ховатися за ним від українських протикорабельних засобів. 3 березня надійшла інформація, що це судно затонуло.

Крім того, пірати у формі ВМФ РФ диктують незаконні вимоги та погрози. Наприклад, оголошували заборону стоянки на зовнішньому рейді українських чорноморських портів від Дунаю до Скадовська. Також вони відкрито погрожують застосуванням зброї кожному цивільному судну, яке користується правом мирного проходу, називаючи їх терористичною загрозою.

Не гребують російські військові пірати і захопленням у заручники цивільних суден, одне з яких — танкер "Афіна" — під погрозами застосування зброї змусили вийти з територіальних вод Румунії.

Зрештою, ВМФ РФ у Чорному морі займається і відкритим тероризмом.

Зокрема, під час спроб обстріляти південні регіони України час від часу розстрілюють цивільні судна — з початку війни вони влучили в 4 іноземних судна, є вбиті і поранені. Також у прилеглій зоні України продовжує палати танкер "Millennium Spirit" із 600 тоннами дизпалива — у нього 25 лютого влучила російська ракета. ВМФ РФ не дає можливості загасити пожежу і запобігти екологічній катастрофі.

Держава-агресор, держава-пірат, держава-терорист не може мати права заходити своїми судами у порти.

За матеріалами пресслужби ГІ "Права справа"

Другие новости