ПоддержатьУкраїнська

1845 га лісу Житомирщини - під кар'єр: Держгеонадра продали спецдозвіл Фірташу

StopCor
StopCor

StopCor

1845 га лісу Житомирщини - під кар'єр: Держгеонадра продали спецдозвіл Фірташу

14 квітня Держгеонадра України продали спецдозвіл на георозвідку  та дослідно-промислову розробку ільменітової руди на території 1845 га на Житомирщині. Покупцем є ТОВ «Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат», що входить до групи компаній олігарха Дмитра Фірташа. Про це йдеться у новому розслідуванні координатора «Стоп корупції» на Житомирщині Олександра Ігнатьєва.

Як зазначив Олександр Ігнатьєв на своєму потралі "Олевськ онлайн", територія Селищанської ділянки - це 1845 га лісу в Іршанській ОТГ та Малинській ОТГ між селами Шершні, Сичівка, Забране. Рішення про продаж ділянки прийнято кулуарно, без узгодження з місцевими радами та обговорення з жителями громади.

Згідно з сайтом «PROZORRO. Продажі», спецдозвіл продано за 50,1 мільйона гривень. Початкова ціна була 3 362 224 грн. У тендері брали участь 3 компанії.

 Скриншот: СтопКор

«Вид корисної копалини: руди титанові. Вид користування надрами та строк, на який надається дозвіл: геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ, 5 років», - ідеться в офіційних матеріалах торгів.

Ігнатьєв підкреслив, що великими покупцями ільменітової руди з Житомирської області були та залишаються заводи з Росії та анексованого Криму.

«Представники російського заводу «ВСМПО-Авісма» — найбільшого виробника титану і виробів з нього в світі — не приховують, що сировину отримують з Житомирщини від державного АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», і за 7 років війни постачання не переривалося. У 2016 році «ВСМПО-Авісма» запустила в Дніпропетровській області Демурінський ГЗК на 15 тис. тонн ільменіту. Демурінський ГЗК та АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» теж брали участь в торгах», - розповідає представник «Стоп корупції на Житомирщині.

 Скриншот: Олевськ онлайн

Ігнатьєв також підкреслив, що олігарх Дмитро Фірташ продовжує контролювати завод «Кримський титан» в анексованому Криму через афілійовану компанію ТОВ «Титанові інвестиції», зареєстровану в Москві. Завод отримує сировину, видобуту на Житомирщині, та збирається у 2021 році на 50% збільшити випуск діоксиду титану.

 Фото: Олевськ онлайн

Журналістами було виявлено кілька схем постачання ільменітової руди з України до Криму. Раніше її постачали з материкової України залізницею до Росії, потім морем до Криму. Зараз сировина йде морем через перевалки в Середземному або Чорному морі та складні схеми із вимкненням навігації суден.

Розібратися, як ільменітова руда потрапляє на завод «Кримський Титан», допомогли матеріали розслідування від проєкту Sea Krime.

Зазначимо, ТОВ «Титанові інвестиції» зареєстровано в 2014 році. Улітку того ж року підприємству було передано в довгострокову оренду майно заводу «Кримський титан». Тепер хімпідприємство називається Армянська філія ТОВ «Титанові інвестиції».

За даними «Інтерфаксу», «Титанові інвестиції» належать кіпрській Letan Investments Limited (інформація з ЕГРЮЛ за даними на липень 2014 року). Letan Investments відома також як засновник австрійської холдингової компанії Дмитра Фірташа Group DF International GmbH.

Зазначимо, що в результаті системного моніторингу публічного сайту «PROZORRO. Продажі» Олександр Ігнатьєв з’ясував, що Держгеонадра розпродають спецдозволи на бурштинові родовища півночі Житомирщини в Олевській, Коростенській і Ушомирській ОТГ. За даними антикорупціонера, рішення, на яку саме ділянку продати дозвіл, приймається  кулуарним способом, без згоди з громадою.

Другие новости