ПоддержатьУкраїнська

Китайські вчені розповіли, як довго коронавірус живе на предметах

StopCor
StopCor

StopCor

Китайські вчені розповіли, як довго коронавірус живе на предметах

Коронавірус з Китаю COVID-19, ймовірно, може залишатися на поверхні предметів до дев’яти днів. Отже, предмети, отримані з Китаю звичайною поштою, повинні бути безпечними, але цей висновок зроблений на підставі вивчення інших коронавірусів. 

Досліджуючи літературу по всім доступним людським і ветеринарним вірусам в цьому сімействі, дослідники виявили, що патогенні мікроорганізми людини можуть зберігатися на поверхні і залишатися заразними при кімнатній температурі протягом дев’яти днів. Для порівняння: вірус кору може жити на забруднених поверхнях до двох годин.

Звичайно, це верхня межа життя коронавірусу, але в середньому, дослідники говорять, що це сімейство вірусів може виживати від чотирьох до п’яти днів на різних матеріалах, таких як алюміній, дерево, папір, пластик і скло.

«Низька температура і висока вологість повітря ще більше збільшують термін їх життя», — каже лікар Гюнтер Кампф з Університетської лікарні Грайфсвальда, пише "НВ".

Щоб зменшити поширення коронавірусів в цілому, автори нового дослідження пропонують лікарням ретельно дезінфікувати поверхні різними розчинами, приготовленими з гіпохлориту натрію, перекису водню або етанолу.

Другие новости