ПоддержатьУкраїнська

МОЗ: майже третина лікарняних листів видається із порушеннями

StopCor
StopCor

StopCor

МОЗ: майже третина лікарняних листів видається із порушеннями

Міністерство охорони здоров'я планує впровадити в Україні єдину електронну систему, в якій можна буде простежити кількість та обґрунтованість виданих лікарняних листів.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Як розповів Ковтонюк, в Україні виписують майже 12 млн листів тимчасової непрацездатності, з яких майже 10% є необґрунтованими. При цьому майже третина лікарняних видається із порушеннями. Ці виписки завдають серйозні втрати бюджетних коштів. Зокрема йдеться про суму 300-900 млн гривень, без врахування чорного ринку лікарняних.

У зв'язку із цим у МОЗ планують впровадити Єдину електронну систему eHealth вже з наступного року. У ній окрім видачі лікарняних листів можна буде відстежувати якість медичних послуг. Зокрема лікарі будуть зобов'язані вносити всі дані про своїх пацієнтів, а також зазначати яке було призначене лікування.

Зазначимо, що про запуск подібної системи говорили ще у 2013 році. Тоді пропонувалося замість паперових лікарняних листів ввести електронний реєстр, в який лікарі вноситимуть дані про тимчасову непрацездатність працівників. Пробний проект нововведення був реалізований у чотирьох областях України.

Нагадаємо, МОЗ України збирається для закупівель ліків за гроші з бюджету підготовити систему ProZorro. Про це заявила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Другие новости