ПоддержатьУкраїнська

МОЗ вперше закупить апарати ШВЛ за гроші із коронавірусного фонду

StopCor
StopCor

StopCor

МОЗ вперше закупить апарати ШВЛ за гроші із коронавірусного фонду

Заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова заявила, що в кінці жовтня Україна отримає 200 апаратів штучної вентиляції легень. Це вперше закуплять апарати ШВЛ за гроші із Фонду боротьби з коронавірусом.

 Фото: Інтерфакс-Україна

Про це пише Українська правда.

"30 вересня укладено договір про закупівлю щодо придбання апаратів ШВЛ у кулькості 100 одиниць на суму 42 млн грн. Крім того, 5 жовтня МОЗ погодило другий договір на решту апаратів ШВЛ у кількості 100 одиниць. І ми сподіваємося, що найближчим часом держпідприємство  "Медичні закупівлі" укладе і підпше цей договір.  За їхньою інформацією, з кінця жовтня будуть організовані поставки ШВЛ у кількості 200 одиниць", - розповіла Шаталова.

За словами Шаталової, у медичних закладах України зараз наявні понад 4 тисячі апаратів ШВЛ, готових до надання медичної допомоги.

З них наразі задіяні 372, тобто — менш ніж 10% від загальної кількості.

У тому, що з коронавірусного фонду досі не закупили апарати ШВЛ, МОЗ звинувачує ДП "Медичні закупівлі України".

"1 липня були повністю визначені всі медико-технічні вимоги і характеристики і надіслані до ДП "Медичні закупівлі".  В системі "Прозоро" 16.07 через більш ніж 2 тижні після отримання медико-технічних характеристик був опублікований аукціон, який ми дізналися завдяки системі "Прозоро". В результаті цього аукціону були 7 учасників і 2 з цих учасників подали свої пропозиції, які відповідали технічним вимогам. попри це ДП 5 серпня звернулося до міністерства щодо пропозицій збільшити очікувану вартість закупівлі ще на 126 млн грн.  Тобто за одні і ті ж апарати ШВЛ держпідприємство хотіло отримати вдвічі більше коштів", - сказала Шаталова.

Нагадаємо, це не перший конфлікт МОЗ та держпідприємства "Медичні закупівлі України".

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у столиці за добу зафіксовано понад 420 випадків COVID-19.

Другие новости

Нардеп Дубинский избит в СИЗО

Нардеп Дубинский избит в СИЗО

СМИ установили, что в полицию действительно поступило заявление об избиении, однако правоохранителей пока "не допускают"

На Запорожской АЭС произошел очередной блэкаут: есть угроза радиационной безопасности

На Запорожской АЭС произошел очередной блэкаут: есть угроза радиационной безопасности

Вечером 1 декабря отмечен обрыв линии электропередачи "Запорожская ТЭС - Ферросплавная" напряжением 330 кВ. Эта линия служила источником питания для станции, поступающего из украинской энергосистемы