ПоддержатьУкраїнська

На Вінниччині у дефіциті ліків для онкохворих вбачають корупційну схему

StopCor
StopCor

StopCor

На Вінниччині у дефіциті ліків для онкохворих вбачають корупційну схему

Дивним чином дорогі препарати пройшли сертифікацію в Україні, а дешевші аналоги - ні.

У Вінницькій області ліки для онкохворих дітей у дефіциті. Про це заявила начальник Департаменту охорони здоров'я Людмила Грабович, повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

За словами начальника Департаменту, закупити їх неможливо, оскільки багато препаратів не пройшли сертифікацію в Україні.

Очільник ОДА Валерій Коровій, в свою чергу, натякнув на можливу корупційну схему, оскільки сертифікацію пройшли лише дороговартісні препарати.

"Міністерство охорони здоров'я чомусь сертифікувало певну частину ліків, які продаються через певну аптечну мережу і дорожчі в три-чотири рази. Є ампули вартістю 40-50 тис. грн, а є - по 15-16 тис. грн. Так ось дорожчим чомусь надали сертифікацію, а дешевшим - ні. І продають їх через "свої" мережі аптек", - сказав Коровій.

Як повідомив головний лікар дитячої обласної лікарні Василь Паненко, наразі проблему ліків для онкохворих дітей частково вирішено - з обласного бюджету на закупівлю виділили 9 млн. грн.

"Минулого року Міністерство закупівлі не проводило і препарати нам не надійшли. На виділені з обласного бюджету кошти ми провели торги і зараз відбувається оцінка пропозицій. Та все одно закупити вдалось лише третину препаратів, бо саме стільки їх є взагалі на ринку України. Наскільки мені відомо, купити препарати в аптечній мережі за готівку можна, а от по договору - ні", - пояснив Паненко.

Нагадаємо, восени минулого року завідуючого онкогематологічним відділеням дитячої обласної лікарні звинуватили в зараженні онкохворих дітей гепатитом С. Після цього в Депаратменті охорони здоров'я створили робочу групу, яка заяйнялась дослідженням цієї проблеми. З'ясувалось, що дітям переливали заражену кров, бо на станції переливання крові не було сучасного обладнання для обстеження крові.

Другие новости