ПоддержатьУкраїнська

Поліомієліт в Україні: захворіла 1,5-річна невакцинована дитина

Анастасія Богомолова
Анастасія Богомолова

Все публикации на сайте Стопкор журналистка Анастасия Богомолова

Поліомієліт в Україні: захворіла 1,5-річна невакцинована дитина

В Україні підтверджено випадок захворювання поліомієлітом у 1,5-річної дитини з Рівненщини. 

 В Україні підтверджено випадок поліомієліту

Причиною паралічу дитини став поліомієліт. Про це повідомляє МОЗ.

Дитина потрапила до лікарні із парезом нижніх кінцівок 3 вересня, хоча перші симптоми хвороби проявилися за кілька днів до цього. Лікарі одразу зафіксували даний випадок як підозру на поліомієліт та провели необхідні обстеження стану дитини.

На Рівненщині вже працюють спеціалісти із Центру громадського здоров'я МОЗ та Центру контролю та профілактики хвороб. Вони займаються збором аналізів та біоматеріалів, вивчають обставини справи та можливі шляхи зараження, шукають контактних осіб.

Хлопчик росте в сім'ї, де десятеро дітей. Ще в шістьох дітей у родині виявили поліомієліт. Та будь-які симптоми хвороби відсутні.

Батьки постраждалої дитини відмовилися від щеплень, що передбачені медичними стандартами, через свої релігійні переконання.

МОЗ також наголошує, що вразливі до захворювання поліомієлітом є всі невакциновані, як діти, так і дорослі. Утім, у 2021 році рівень охоплення населення щепленнями від цієї хвороби є недостатнім.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, медики радять українцям робити щеплення не лише від ковіду, але й від грипу. Пік захворюваності прогнозують на жовтень-листопад.

Другие новости