ПоддержатьУкраїнська

Українці масово підробляють довідки про вакцинування – ЮНІСЕФ

StopCor
StopCor

StopCor

Українці масово підробляють довідки про вакцинування – ЮНІСЕФ

В ЮНІСЕФ звернули увагу на те, що українці не довіряють вакцинам. В результаті останні погоджуються робити фіктивні довідки про вакцинацію, аби їхні діти могли піти у дитячий садок та школу.

Новину передає "Преса України".

Медичний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Катерина Булавінова заявила, що в Україні низький рівень вакцинації. За її словами, лише після спалахів кору відсоток людей, які почали вакцинувати дітей, збільшився. Тим не менше, в Україні практикують поширення підробних документів, які свідчать про те, що людина пройшла вакцинацію. За словами експерта, кількість фальшивих довідок в Україні становить близько 30%.

"Тобто у нас не тільки охоплення щепленням невисокі, а ще й можна звідти прибрати кількість цих фальшивих довідок. Ми робили велике опитування як ЮНІСЕФ - цифри на подив високі. Тому я остерігаюся, що якщо у нас введуть «силовий» метод вакцинації, то він приведе лише до ще більшого зростання фальшивих документів", – розповіла Булавінова.

Вона також привела статистичні дані. Так, на кінець 2017 року охоплення планової вакцинації від кору становило 95%. Булавінова зауважила, що показник високий, навіть якщо врахувати те, що частина людей скористались фальшивими довідками.

Тим часом охоплення вакцинацією проти дифтерії, правця та кашлюку становить близько 50%. За словами експерта, це дуже низький показник. Невтішна ситуація й з вакцинацією проти гепатиту.

Зауважимо, у МОЗ запропонували використовувати комбіновану вакцину. Тобто проти одразу 5 інфекцій – гепатиту B, дифтерії, кашлюку, правця та гемофільної інфекції. У міністерстві заявили, що така вакцина дешевша, а отже це допоможе значно зекономити державні кошти.

Другие новости

На северной границе Украины задержаны нелегальные мигранты, которых доставили белорусские пограничники

На северной границе Украины задержаны нелегальные мигранты, которых доставили белорусские пограничники

Сотрудники Госпогранслужбы Украины задержали группу нелегальных мигрантов, которых в украинскую границу, вероятно, доставили пограничники Республики Беларусь