ПоддержатьУкраїнська

Журналісти перевірили дієвість системи "Доступні ліки" в аптеках Києва

StopCor
StopCor

StopCor

Журналісти перевірили дієвість системи 'Доступні ліки' в аптеках Києва

Журналісти одного з українських телеканалів перевірили, як діє система "Доступні ліки", прийнята МОЗ. Згідно з нею, сердечникам, діабетикам та астматикам в аптеках мають надавати безкоштовні або вкрай дешеві ліки. Однак система до сих пір не діє.

Журналісти перевірили дієвість системи ''Доступні ліки'' в аптеках Києва

Новину повідомляє "Преса України".

Державна програма "Доступні ліки" передбачала відпуск безкоштовних ліків з 1 квітня. Мова йде лише про хронічно хворих. На це держава виділила півмільярда гривень. Але система знову дала збій.

Журналісти з рецептом для хворого сердечника навідалися в чимало київських аптек, та в жодній не було обіцяних МОЗ безкоштовних ліків. Виявилося, що ще немає реєстру препаратів, який на сайті Міністерства з'явиться тільки 4 квітня.

Проте і ця дата – не остання. Після появи офіційного реєстру аптеки ще мусять замовити перелічені препарати у виробників. Тільки після постачання вони стоятимуть на прилавках і стануть справді доступними.

Нагадаємо, в Україні хворі на серцево-судинні захворювання, діабет 2-го типу та астмою мають право на безкоштовні препарати або ж на знижку на деякі найменування. Міністерство охорони здоров'я перерахувало їх для інформування населення.

Другие новости