ПідтриматиРусский

Україна завершила виступ на Паралімпіаді-2020: що відомо

Володимир Садиков

Редактор стрічки новин

Змагальна програма літньої Паралімпіади-2020 завершена. В останній день змагань, у неділю 5 вересня, у Токіо були розіграні медалі в п'яти видах спорту, які підсумували вигляд медального заліку та сформували топ-10 країн, серед яких і Україна.

Паралімпіада-2020 Фото: Twitter

Усього за дванадцять днів у Токіо були розіграні 539 комплектів нагород, на подіум підіймалися спортсмени з 86 різних країн світу. Це не рекордна кількість розіграних медалей (у Сіднеї було 550 комплектів нагород), але рекордна кількість країн, що завершили Паралімпіаду з медалями.

За час виступів збірна України у Токіо здобула 98 медалей – 24 "золоті", 47 "срібних" та 37 "бронзових". Українські спортсмени виступали в п'ятнадцяти видах спорту, в десяти з них змогли здобути нагороди, передає "Суспільне".

Для України наймедальнішим стало плавання – 43 медалі (14+18+11), а на другому місці легка атлетика – 24 (6+15+3). Водночас у стрільбі українці розділили перше місце з Китаєм за кількістю медалей – шість.

За загальною кількістю нагород Україна замкнула топ-5 та показала свій другий найкращий результат за час виступів на Паралімпіадах. А у медальному заліку Україна закінчила виступ на шостому місці – попереду Китай, Велика Британія, США, ПКР та Нідерланди.

Медальний залік Паралімпіади-2020 (топ-10) виглядає так:

1. Китай - 96 "золото" + 60 "срібло" + 51 "бронза" (207)
  10. Азербайджан - 14+1+4 (19)
  11. Для збірної України - це друга найрезультативніша Паралімпіада за кількістю медалей, але уперше з 2004 року синьо-жовта збірна випала з топ-4 медального заліку. Востаннє саме на шостому місці українці фінішували в Афінах у 2004 році.

Україна у Токіо-2020 встановила рекорд за срібними медалями та повторила результат Пекіна й Афін за кількістю золотих нагород. 23 українські атлети здобули більше однієї нагороди за час Ігор у Токіо.

Лідерами за кількістю здобутих медалей стали плавці, а Максим Крипак отримав звання найтитулованішого спортсмена цих Ігор:

• Максим Крипак (плавання) - 7 медалей (5+1+1)
    • Андрій Трусов (плавання) - 6 медалей (2+3+1)
    • Єлизавета Мерешко (плавання) - 5 медалей (2+2+1)
    • Денис Остапченко (плавання) - 3 медалі (1+1+1)

Як повідомляв "СтопКор" раніше, на Паралімпійських іграх у Токіо українська збірна тільки за восьмий день змагань завоювала 2 "золоті", 2 "срібні" та 4 "бронзові" медалі.