ПоддержатьУкраїнська

Активісти визначили середній розмір хабара в Україні

StopCor
StopCor

StopCor

Активісти визначили середній розмір хабара в Україні

Середній розмір хабара у 2015 році становив близько 40 тис грн., в той час як у 2014 році "брали" по 30 тис. грн. Про це йдеться у дослідженні неурядового центру Transparency International Україна.

"Середній розмір хабара у минулому році склав приблизно 40 тис. грн, тоді як у 2014 році нечисті на руку чиновники брали в середньому 30 тис. грн. Загальна ж сума хабарів у 2015 році склала 19 млн грн. У 2014 — на 3 млн менше. Зростання частково можна пояснити підвищенням курсу долара — корупціонери йдуть у ногу з часом і також підвищують розцінки на свої "послуги", — йдеться в тексті дослідження.

Зазначається, що дослідження ґрунтувалося на аналізі близько 1 тис. справ за статтею 368 Кримінального кодексу ("вимагання/отримання неправомірної вигоди") у період з березня 2014 по лютий 2016 року.

"Лише п’ята частина чиновників (19%), яких судили за вимагання чи отримання хабара, опинилася за ґратами... Середній термін ув’язнення склав 4 роки 7 місяців. Як відомо, максимальний термін покарання за неправомірне збагачення складає 12 років тюрми. Такого терміну за останні два роки не отримав жоден хабарник. 9% засуджених було виправдано. 38% отримали випробувальний термін. Середній термін склав 2 роки 2 місяці. А 34% злочинців було оштрафовані — середня сума штрафу ледь перевищила 20 тис. грн", — йдеться у дослідженні.

Найбільше за корупцію в Україні було засуджено працівників правоохоронної сфери — 14% від усіх справ.

"Вельми розповсюджений вид хабара у цій сфері — за закриття кримінальної справи. На другому місці за рівнем корупційності виявилася земельна сфера — 10%. Найчастіше чиновники отримували хабарі за виділення земельних ділянок або сприяння цьому. 8% справ пов’язані із медичною сферою, 7% — із освітньою галуззю. Ще 7% — справи, що стосуються нерухомості, 6% справ пов’язані із податковою сферою. Справ проти суддів виявилося небагато — лише 1%", — зазначається у дослідженні.

Активісти визначили середній розмір хабара в Україні
Активісти визначили середній розмір хабара в Україні

Другие новости