ПоддержатьУкраїнська

СБУ припинила діяльність конвертцентру з обігом у триста мільйонів гривень

StopCor
StopCor

StopCor

СБУ припинила діяльність конвертцентру з обігом у триста мільйонів гривень

Співробітники Служби безпеки України у Дніпропетровську припинили діяльність конвертаційного центру із загальним обігом у триста мільйонів гривень. Новину повідомляють у прес-центрі СБ України.

Двоє мешканців обласного центру зареєстрували низку фіктивних фірм для надання "послуг" з мінімізації податкових платежів та переведення коштів у готівку на підставі безтоварних операцій. Клієнтами конверту були майже сто банківських структур та підприємств регіону.

Готівка знімалася кур’єрами у банківських відділеннях та передавалася замовнику. Залежно від типу фінансової оборудки відсоток організаторів конверту становив від 4,5 до 11%. За попередніми даними, загальний обсяг коштів, "відмитих" через конвертцентр у 2015-2016 роках, сягав майже триста мільйонів гривень.

Під час обшуків в офісному приміщенні, машинах кур’єрів та за місцем проживання організаторів співробітники спецслужби вилучили понад один мільйон гривень. Правоохоронці також виявили бухгалтерську документацію та печатки фіктивних підприємств, комп'ютерну техніку з доказами проведення фіктивних операцій. Проводиться перевірка банківських рахунків, які використовувалися конвертаційним центром.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до фінансової оборудки.

Другие новости