ПоддержатьУкраїнська

Активісти звернулися до МВС через патрульних, які відмовилися фіксувати порушення карантину мережею «Епіцентр»

StopCor
StopCor

StopCor

Активісти звернулися до МВС через патрульних, які відмовилися фіксувати порушення карантину мережею «Епіцентр»

ГО «Стоп корупції» звернулася до начальника Управління патрульної поліції у місті Києві Юрія Зозулі з повідомленням про халатність патрульних, які два дні поспіль відмовлялися фіксувати порушення правил карантину.

 В ''Епіцентрі'' встановили ''острівці'' з продуктами, однак люди купують не їх Фото: СтопКор

У заяві йдеться, що правозахисники організації зафіксували продаж товарів не першої необхідності в мережі магазинів «Епіцентр». Це повторилося двічі – 30 та 31 березня.

Те саме — й в інших містах України, стверджують заявники.

«Уряд заборонив скупчення людей. Однак система онлайн-замовлень «Епіцентру» провокує ті самі скупчення. До прикладу, у Рівному біля магазину «Епіцентр» зібрався натовп. Люди стоять у великій черзі без масок та засобів захисту, аби забрати свої онлайн-замовлення (на світлині видно щонайменше 24 людини)», – зазначено у зверненні.

Відомо, що 30 березня журналісти «СтопКору» з 13:00 до 14:00 у торговельному центрі «Епіцентр» на вул. Кільцевій 1 Б зафіксували порушення постанови Кабміну від 11 березня 2020 року №211. У магазині продавали товари не першої

необхідності. Журналісти викликали поліцію.

https://www.facebook.com/stopcor.ua/videos/vb.1602446153357239/508043676553152/?type=2&theater

Патрульні виїхали на місце, зафіксували правопорушення, але відмовилися на місці складати адміністративний протокол за Статтею 44-3 КУпАП, натомість супроводили журналістів до Голосіївського УП ГУ НП Києва для написання пояснень та заяви, якій присвоїли № ЄО 17961.

Наступного дня з 14-ї до 15-ї години знімальна група зафіксувала ті самі порушення, але вже в гіпермаркеті «Епіцентр» на вул. Полярній, 20 Д. Журналісти знов викликали патрульну поліцію.

На місце пригоди приїхали патрульні поліціянти, зокрема, заступник командира роти Управління патрульної поліції міста Києва Ігор Анатолійович Сергієнко.

«Він відмовився фіксувати порушення. Відверто ігнорував те, що на його очах відбуваються протиправні дії. Поводив себе зі знімальною групою зухвало. Адміністративний протокол за Статтею 44-3 КУпАП складати відмовився та просто пішов геть з місця вчинення правопорушення», – наголошено в заяві.

Автори звернення попросили МВС перевірити обставини та притягнути винних у порушенні постанови Кабміну, а також правоохоронців до відповідальності.

 ''Стоп корупції'' звернулась до МВС. Вимоги заявника Фото: скріншот

Зазначимо, що ​в Україні зафіксовано 669 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, а скупчення людей можуть спровокувати неконтрольоване поширення вірусної інфекції. «СтопКор» бажає всім здоров‘я!

Другие новости