ПоддержатьУкраїнська

Хроніки Хмельницької ДІАМ: проблемні об’єкти чекають лояльних призначень?

Георгий Жариков
Георгий Жариков

Правозащитник

Хроніки Хмельницької ДІАМ: проблемні об’єкти чекають лояльних призначень?

Інформація про наміри голови ДІАМ Семена Кривоноса призначити Дениса Дунця очільником Хмельницької ДІАМ змусили громадськість здійснити моніторинг об’єктів, які буде приймати в експлуатацію Дунець. Отже, заради  чого йому довелося залишити посаду голови Хмельницької РДА?

 Ілюстрація: СтопКор

Насамперед увагу привернув об'єкт під назвою "Будівництво туристичного комплексу з закладом громадського харчування на вул. Зарічанській, 3/1 в м. Хмельницькому". Замовник ТОВ "ТЕРМІНАЛ-ПОДІЛЛЯ" цей об’єкт уже намагався здати в експлуатацію, про що свідчать відомості з Реєстру будівельної діяльності.

Будівництво є цікавим від самого початку, адже фактично споруджується офісний центр під виглядом так званого "туристичного комплексу". Згідно з  ДБН В.2.2-20-2008 "Готелі" і ДСТУ 4527, це приміщення, аналогічне готелю, де мають надавати послуги з розміщення для ночівлі груп осіб більше, ніж одна сім'я, а не винятково послуги з оренди офісних приміщень.

Однак у грудні 2021 року замовник цього цікавого об'єкта отримав відмову з доволі суттєвим переліком зауважень, серед яких – відсутнє обладнання пожежної безпеки. Проблеми з пожежною безпекою на будівництві туристичного комплексу виявила перевірка, яка була проведена Головним управлінням ДСНС України у Хмельницькій області.

ДСНС на будівництві виявило 27 порушень!

Серед найбільш кричущих:

  • порушені нормативні відстані для проїзду пожежних автомобілів;
  • відсутній внутрішній протипожежний водопровід;
  • відсутній блискавкозахист будівлі;
  • проблеми з пожежною безпекою ліфтів і їх відповідністю протипожежним вимогам;
  • відсутнє евакуаційне освітлення!

А судячи з аргументації відмови, яка є в Реєстрі будівельної діяльності, на об'єкті ще є безліч інших порушень, які стали на заваді  прийняттю в експлуатацію об'єкта. Принаймні поки що стали на заваді.

Місцеві активісти підозрюють, що, мабуть, саме для того, щоб «не помічати» такі порушення, як відсутність обладнання пожежної безпеки, з дня на день мають призначити Дениса Дунця у Хмельницьку ДІАМ.

 Денис Дунець Фото: з відкритих джерел

Вочевидь, Семен Кривонос обрав Дениса Дунця саме за критерієм поступливості. Щоб ігнорувати навіть ті порушення, які створюють небезпеку життю та здоров'ю працівників, відвідувачів і пожежно-рятувальним підрозділам, які через відсутність обладнання не зможуть врятувати та допомогти.

Певні факти можуть вказувати на те, що нехтування будь-якими правилами для Дениса Дунця, вочевидь, є нормою. Адже, як повідомляли ЗМІ, через пов'язаних із його дружиною забудовників із кримінальним шлейфом у центрі Вінниці руйнують історико-культурну спадщину на території колишнього монастиря. А у Рівному за схемою купівлі "незавершеного будинку настоятеля церкви" забудовник взагалі позбавив вірян земельної ділянки та будує на церковній землі багатоповерхівку.

Громадськість передбачає, що ані порушення пожежної безпеки, ані інші порушення будівельних норм для Дениса Дунця не стануть на заваді під час введення  об’єктів будівництва в експлуатацію.

Активісти кажуть: бо не помічати порушень новий начальник буде  не просто так. А за вагому подяку?

 Семен Кривонос Фото: з відкритих джерел

А от за отримання винагороди, судячи з усього, відповідальним є дует Максима Нелиповича й Антоніни Бойко, які створили так званий бек-офіс на 6-му поверсі бізнес-центру на вул. Свободи, 18/2 у Хмельницькому. Вочевидь, уже з нетерпінням вони чекають на недобросовісних забудовників, щоб їм допомогти. Адже із призначенням Дениса Дунця на посаду вони практично офіційно отримають «зелене світло» для своєї діяльності від самого Семена Кривоноса.

Другие новости