ПоддержатьУкраїнська

Коштовний граніт науки: скільки коштує навчання в престижній державній гімназії?

StopCor
StopCor

StopCor

Коштовний граніт науки: скільки коштує навчання в престижній державній гімназії?

Недитячі рахунки у дитячому освітньому закладі: що відбувається за зачиненими дверима престижної столичної гімназії, потрапити в яку можна лише за особистими рекомендаціями? Та в які суми обходиться батькам перебування дітей у нібито державній школі? Спробувала дізнатись Наталія Дігтяр.

https://www.youtube.com/watch?v=BE4I9FGFc1M

Гімназія «Консул» – державний навчальний заклад у самому серці столиці. Акцент тут робиться на поглиблене вивчення іноземних мов.

А зацікавитися саме цією школою «СтопКор» спонукав рахунок, який щомісяця отримують без виключення всі батьки тутешніх учнів. Сума – 4100 гривень на рахунок товариства з обмеженою відповідальністю з такою ж, як у закладу, назвою – «Школа Консул».

 Такий рахунок щомісяця отримують усі батьки гімназистів ''Консулу''

Проте на що йдуть ці кошти – тут не написано. Тож о 8-й ранку ми чатуємо під гімназією. Від мами, яка проводжає дитину до школи, дізнаємось: 4100 – це оплата за місяць. Але це далеко не всі витрати на навчання у нібито безкоштовному закладі.

Зокрема, при вступі в гімназію тут сплачується внесок – 10 тисяч гривень за одного учня.

Більше ця мама нам розповідати не захотіла. Та очевидно, що повний кошторис зможе нам озвучити директор школи. Вже понад 30 років очільницею гімназії є Тетяна Миколаївна Мельник.

Однак домовитися з нею про інтерв’ю виявилося дуже непросто. Навіть коли журналісти «СтопКору» отримали дозвіл на коментар від заступниці мера, Ганни Старостенко, яка опікується освітніми питаннями столиці, пані Мельник озвучила іншу перешкоду: послалась на наявний у неї письмовий лист від пана Невмержицького, заступника голови районного відділу освіти, де він не дає такого дозволу.

Другие новости