ПоддержатьУкраїнська

Можуть призначити вже завтра: журналісти розкрили, хто стоїть за кандидатом в очільники Одеської ОДА Болдіним

StopCor
StopCor

StopCor

Можуть призначити вже завтра: журналісти розкрили, хто стоїть за кандидатом в очільники Одеської ОДА Болдіним

Кермо управління всією Одеською областю може перейти в руки одіозного Максима Болдіна, напряму пов’язаного із не менш одіозним фігурантом дев’яти (!) журналістських розслідувань, заступником глави фракції БПП Максимом Березенком. Журналісти неодноразово розкривали факти махінацій Березенка на безтендерних держзакупівлях, оборудок із природними ресурсами, підкупі виборців, використанні адмінресурсу тощо.

 24 вересня Болдін з'явився в ОНМеді  Фото: СтопКор

Що ж їх пов’язує?

17 травня Максима Болдіна обирають очільником громадського контролю при Держбюро розслідувань, причому обирають без проведення конкурсу. Таємничим чином директор ДБР Роман Труба "забуває" завірити в Міністерстві юстиції України порядок проведення конкурсу для відбору представників громадськості до складу конкурсних комісій, в які й потрапляє Болдін та ще троє "активістів". Їх директору ДБР "запропонував" комітет з відбору представників громадських об’єднань до складу конкурсних комісій Державного бюро розслідувань (за результатами засідання 8 лютого 2018 року). Тобто якийсь комітет висунув якихось адвокатів без затвердженої процедури, без регламенту та без публічних співбесід із кандидатами.

Така профанація конкурсу – чудовий привід для ворогів оскаржити в судах його результати, що може означати параліч роботи бюро ще на кілька місяців, а це може зіграти на руку деяким фігурантам розслідувань. Хоча... про що це ми?

Забудькуватість Романа Труби з реєстрацією положень про конкурс призвела до того, що в Раду громадського контролю при ДБР потрапили де-факто представники Петра Порошенка, Дмитра Фірташа та Рината Ахметова (ілюстр).

Зазначимо, що Максим Болдін формально представлений громадською організацією "Центр правового аналізу та дослідження політичних ризиків". Директор "Центру правового аналізу" Олена Бугрим раніше була помічником народного депутата України 4-го скликання Петра Порошенка. Керівник Центру Михайло Дяденко працював штатним помічником нардепа від БПП Оксани Білозір, яка наразі є кумою експрезидента.

Сам же Болдін у 2000-2002-му роках працював консультантом депутатської фракції "Солідарність" – фактично фракції Петра Порошенка.

 Ілюстрація: dosye.com.ua

Усі ці факти доводять політичну заангажованість Болдіна, однак на цьому історія не закінчується

Як стало відомо журналістам, Максим Болдін активно бере участь у рейдерському захопленні Одеського національного медичного університету (ОНМедУ). Зокрема, його неодноразово помічали в натовпі тітушок, які під виглядом студентського мітингу штурмували університет.

Долучившись до конфлікту, який ще з літа 2018 року розпочався між МОЗ (з подачі колишньої виконувачки обов'язків міністра охорони здоров'я Уляни Супрун) та університетом, Болдін сам проголосив себе очільником фейкової наглядової ради. Про те, що він – ніхто, заявив колектив навчального закладу 24 вересня 2019 року під час засідання комісії, яку в Одесу направив радник міністра Дмитро Раімов.

Болдін вийшов з виступом під час засідання комісії, однак співробітники почали його перебивати викриками "Наглядова рада! Хто тебе обирав? Йди сядь та сиди!", "Яке відношення до інституту маєте?", "А до колективу?".

Нагадаємо, Супрун кілька разів намагалася призначити в.о. ректорів, спочатку Костянтина Аймедова, потім – Владлену Дубініну. Обидва накази в.о. міністра охорони здоров'я скасовані судом. Кадрові перестановки супроводжувалися силовими захопленнями будівлі.

У грудні 2018 року Супрун запропонувала реорганізувати виш, а в січні 2019 року – відмовилася затвердити річний бюджет. Внаслідок цього вже дев'ятий місяць поспіль 3 тис. співробітників та 14 тис. студентів не отримують заробітної плати та стипендій.

А до чого тут Гандзюк?

Болдін не припиняє зміцнювати свої позиції й заявляти про себе не лише як про посередника в політичних іграх, але і як про безсердечну та цинічну людину. Нещодавно активісти руху "Хто замовив Гандзюк" забили на сполох, щойно почули, що губернатором Одеської області може стати адвокат ймовірних убивць радниці мера Херсона Катерини Гандзюк.

На думку активістів, Болдін максимально використовує свої зв'язки для того, щоб з Павловського зняли обвинувачення. Про це свідчить і той факт, що його справу передали в Приморський суд в Одесі.

Зазначимо, що раніше Болдін був депутатом Одеської міськради 5 скликання, а також захищав інтереси колишнього мера Одеси Едуарда Гурвіца (стосунки були настільки близькі, що він прописав скандального градоначальника у своїй квартирі).

"Максим Болдін прекрасно усвідомлює провину свого підзахисного, але використовує всі можливі заходи, чесні й не дуже, для того, щоб "Собака" (Павловський – ред.) лишився непокараним. Повертаючись до теми призначення Болдіна головою ОДА на Одещині, хочемо зазначити, що ми віримо, що всі ці збіги випадкові й Офіс Президента України не має ніякого відношення до вбивць Гандзюк", – зазначають активісти руху.

На їхню думку, є лише один спосіб довести, що ця історія – прикре непорозуміння. І цей спосіб – не призначити Болдіна на посаду голови Одеської ОДА та обрати іншого кандидата. Люди навіть створили петицію, в якій звернулись до Президента України Володимира Зеленського та всіх чинних членів команди ЗЕ! з проханнями не допустити Болдіна до конкурсу на посаду голови.

Старі грішки

Додамо, що за інформацією багатьох ЗМІ, Болдін був тісно пов'язаний з колишнім мером Одеси Едуардом Гурвіцом. І брав безпосередню участь у багатьох схемах з розкрадання міського майна і коштів. Його називали "юристом Гурвіца", а також він був одним із фігурантів "справи Смоляра".

Можуть призначити вже завтра: журналісти розкрили, хто стоїть за кандидатом в очільники Одеської ОДА Болдіним

Болдіна звинувачували у привласненні й розтраті майна. Саме він, будучи заступником начальника юридичного департаменту мерії, підписав документи про передачу 23 будівель в центрі Одеси в обмін на один будинок на Верстатобудівній, після чого розгорівся неабиякий скандал.

Чи продовжить годуватись Болдін коштом всієї Одеської області? Чи вдасться йому тепер вже міцно укорінитись при владі та запустити свої пазурі в бюджет громади? Вирішальне слово залишається за Кабінетом Міністрів України та за його безпосереднім очільником Олексієм Гончаруком. Нехай справедливість переможе!

Другие новости