ПоддержатьУкраїнська

На Київщині піщані нелегали крадуть пісок біля держдачі Зеленського, – активісти (фото)

Дмитрий Слободяник
Дмитрий Слободяник

Журналист, редактор

На Київщині піщані нелегали крадуть пісок біля держдачі Зеленського, – активісти (фото)

У селі Козин Київської області поруч із держдачами, де наразі проживає президент Володимир Зеленський, піщані нелегали взялися видобувати пісок. Повідомляє представник ВГО «Стоп корупції» Роман Литвин.

 Піщані нелегали орудують неподалік держдач

«На озері Конча поруч із вулицею Монашинська у рамках моніторингу за незаконними місцями видобутку піску нами було виявлено піщаних нелегалів. Ми зафіксували на фото та відео карти намиву та викликали поліцію», – повідомив він.

 Масштаби видобутку копалин Фото: СтопКор

На місце подій прибули поліцейські, тож активісти написали заяву щодо незаконного видобутку копалин.

Правозахисник підозрює, що до діяльності причетний відомий бізнесмен Дмитро Буряк.

 Бізнесмен може реалізовувати схеми викрадення піску за допомогою своїх фірм Фото: скриншот

«За нашими даними, це землі Дмитра Буряка. Але наразі вони в іпотеці в "Ощадбанку" і на них накладені обтяження. Схема, на перший погляд, така: компанія Буряка ТОВ "Нітеко" взяла кредит в "Ощадбанку" в розмірі 556 255 335 грн. А поручителем цього кредиту виступила інша фірма Буряка – ТОВ "Лотос", у власності якої і є ця земельна ділянка, на яку складають пісок. Його видобувають без спеціального дозволу, тобто жодна гривня податків не сплачується в бюджет», – розповів Литвин.

https://www.facebook.com/stopcor.ua/videos/269108728566263/

Активіст також додав, що коли пісок опиняється на земельній ділянці, що перебуває у приватній власності, то він теж стає власністю. Тож таким чином відбувається легалізація незаконного піску, і замовник таких робіт виходить сухим із води.

«Такі фірми – це фірми-одноденки, які створюють таким чином спеціально для того, щоб видобувати нелегально пісок», – підсумував він.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, у Києві арештований Офісом генпрокурора пісок вивезли до «Нової Кончі-Заспи делюкс».

Довідково:

Дмитро Буряк – російський та литовський бізнесмен, мільярдер, президент-засновник компанії мережевого маркетингу Vision International People Group, створеної в 1996 році. Займав 230 позицію у рейтингу російських мільярдерів від «Фінанс»-2011. Впроваджує бізнес-проєкти у Швейцарії, Австрії, Голландії, Кіпрі, Литві, В'єтнамі, Україні, Росії.

Варто додати, що «Будінвестгруп», власником якої є відомий забудовник Дмитро Буряк, судиться із «Інститутом генерального плану». Буряк бажає забудувати 100 га землі під Києвом у Кончі-Заспі за новим генпланом.

Другие новости