ПоддержатьУкраїнська

На столичному Академмістечку під виглядом реконструкції звели дві багатоповерхівки (фото)

StopCor
StopCor

StopCor

На столичному Академмістечку під виглядом реконструкції звели дві багатоповерхівки (фото)

На тлі провальної реформи ДАБІ Київ продовжують забудовувати незаконними багатоповерхівками, користуючись при цьому повною безпорадністю органів держархбудконтролю усіх рівнів. Це спричинено насамперед відсутністю нормативного врегулювання питань. Яскравий приклад – ЖК «Академ-Квартал», розташований за адресою пров. Приладний 10. Що не так із комплексом та яким насправді було цільове призначення землі, на якій виросли житлові будинки – читайте далі.

 Фото: УНН

Тож що відбувається з будівельною галуззю України?

Будівельна галузь є однією з найбільш корумпованих сфер, унаслідок чого нова влада вирішила шляхом ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції України розв'язати болюче питання всієї країни.

Ліквідація ДАБІ України затягнулася, як і карантин в державі. Уже й ніби створили нові органи, які мали б давно повноцінно функціонувати.

Влада одного за одним змінює тимчасових виконувачів обов’язків голови ДАБІ України, оскільки кожен із претендентів виявляється причетним до корупційних «схематозів».

Хто така Ірина Король?

26 жовтня Кабінет міністрів України вирішив, що наступна, хто зможе побороти корупцію в ДАБІ України та гідно представляти цей орган у період ліквідації, є пані Ірина Король.

Дійсно, хто ж як не фігурантка кримінального провадження за фактом зловживання владою та службовим становищем посадових осіб ДАБІ України може бути призначена на посаду голови ДАБІ України?

Також неодноразово висвітлювалась у ЗМІ інформація про тісні дружні зв’язки  чиновниці, «названого батька» корупції в будівельній галузі  Олексія Кудрявцева та її давнього знайомого та колеги Олександра Сергієнка. Тобто ні для кого не секрет, що і надалі корупційні схематози тривають навіть після зміни чергового керівника ДАБІ України.

Відтак під керівництвом цієї особи посадові особи ДАБІ України, попри все, продовжують видавати дозвільні документи на потрібні та проплачені об’єкти будівництва, нехтуючи усім, а найголовніше — життям та здоров'ям людей.

Після аналізу дозволів на будівництво, а також сертифікатів готовності об’єктів до експлуатації, які видають посадові особи Державної архітектурно-будівельної інспекції України лише тільки за період з моменту призначення пані Ірини Король, з 26 жовтня 2020-го донині, стає зрозумілим, що реформа будівельної галузі провальна й існує тільки на папері та не має нічого спільного з життям.

Пані Король відразу ж взялася за справу: продовжувати видавати дозволи та сертифікати на об’єкти будівництва.

Про столичні будівництва «поза законом»

Так, замовнику об’єкта по вул. Дегтярівській, 17-19 у Шевченківському районі  м. Києва, попри відсутність у нього погодження органу охорони культурної спадщини та висновку про оцінку впливу на довкілля, вдалося отримати дозвіл на виконання будівельних робіт ІУ 013201106207 від 06.11.2020.

 Фото: Лун.юа

Не побоялася пані Ірина і видавати дозволи на об’єкти, де цільове призначення земельної ділянки не відповідає намірам забудови, чим порушено вимоги ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності.

Так, посадовими особами ДАБІ України було видано з порушеннями дозволи на наступні об’єкти:

«Будівництво комплексу житлових будинків на вул. Метрологічній, 13, 13-А, 15, 15-А у Голосіївському районі м. Києва», замовник ТОВ "ЕКЗІТОС ЛТД". Будівництво даного об’єкта відбувається на земельній ділянці, призначення якої — для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

 Фото: Лун.юа

«Будівництво житлово-адміністративного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями громадського і торговельного призначення та наземним і підземним паркінгом» на  вул. А. Барбюса 39/2 у Печерському районі м. Києва (вулиця Тютюнника Василя, 39/2). Замовник «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЖИТЛОБУДІНВЕСТ». Так, за даним об’єктом замовником  будується житловий комплекс на земельній ділянці, цільове призначення якої — для колективного гаражного будівництва.

Одним із одіозних та скандальних є об’єкт, що розташований за адресою м. Київ, Святошинський,  пров. Приладний, 10 – ЖК «Академ-Квартал». Замовник об’єкта: Приватне акціонерне товариство Київський дослідно - експериментальний завод «Вугілля».

 Фото: Лун.юа

На цьому фото зображено саме цей житловий комплекс, на який 20.11.2020 замовник отримав Дозвіл ІУ 013201120900 на об’єкт: «Реконструкція адміністративно-виробничого комплексу під багатофункціональний комплекс з адміністративно-побутовими будівлями у пров. Приладний, 10 у Святошинському районі м. Києва. (Перша черга  будівництва).

Насправді за даною адресою без дозвільних документів на нове будівництво вже споруджено два житлові будинки, у яких розпочато продаж квартир (житловий комплекс «Академ - Квартал»).

Цільове призначення земельної ділянки, на якій вже збудовано будинки, для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості для експлуатації та обслуговування адміністративної-виробничих та господарських будівель і споруд.  Тобто наміри забудови не відповідають цільовому призначенню.

 Фото: скріншот

Однак навіть такі порушення не є причиною для очильниці ДАБІ України, щоб не видавати дозвіл.

Лише за період керування – за один календарний місяць чиновницею ДАБІ України, видано документів за найвищим класом наслідків СС3: дозволів - 61 та сертифікатів 50, за середнім класом наслідків СС2: 178 дозволів та 111 сертифікатів.

І перелік дозволів та сертифікатів, виданих Держархбудінспекцією, лише з моменту  початку керування Ірини кожного дня доповнюється все новими документами, проте з численними порушеннями  та відхиленнями від державних будівельних норм та при повному ігноруванні норм законодавства.

Ось і парадокс  керування державною установою пані Король, де можна прогнозувати наступні кроки  тимчасової очильниці ДАБІ України.

Коли пандемія в країні дозволяє порушувати строки розгляду документів, вибірково реєструвати «потрібні» документи, одним з варіантів задля  уникнення відповідальності від своїх шахрайських дій буде новина про взятий лікарняний у зв’язку з цією ж пандемією.

Та мабуть для «кураторів» Ірини Король актуальне лише одне математичне правило: від перестановки доданків сума грошових потоків хабарів не змінюється.

Корупційні схематози продовжуються попри кадрові зміни очільників ДАБІ України, проте деякі рішення навіть дивують своїм зухвальством та систематичним порушенням норм законів.

Другие новости