ПоддержатьУкраїнська

Напади на ЗМІ та рейдерство: хто стоїть за тітушками, які шантажували "СтопКор" у справі судді Чванкіна

StopCor
StopCor

StopCor

Напади на ЗМІ та рейдерство: хто стоїть за тітушками, які шантажували 'СтопКор' у справі судді Чванкіна

Професія «громадський активіст за викликом» в Одесі набуває популярності й попиту серед замовників. Так, представники ГО «Національний спротив», які погрожували та переслідували журналістів «СтопКору» на фейковій прес-конференції судді Київського районного суду Одеси Сергія Чванкіна, задіяні у рейдерському захопленні одеського заводу «Краян». 

Напади на ЗМІ та рейдерство: хто стоїть за тітушками, які шантажували ''СтопКор'' у справі судді Чванкіна

Про це стало відомо журналістам «СтопКору» від інсайдерів. За даними джерел, так звані активісти написали заяву до поліції щодо злочинних дій експерта з оцінки нерухомості Галини Богданової, яка й благословила продаж майна одеситів. Фактично за допомогою «Народного спротиву» справу намагаються розвалити. Адже активісти заявили про злочин Богданової через рік після початку розслідування цієї справи у НАБУ.

І поки детективи оцінювали дії жінки, місцеві правоохоронці у Приморському відділі поліції не побачили складу злочину і закрили справу. Примітно, що правоохоронці проводили так звану експертизу будівлі «Краяну» уже після ремонту будівлі, і в процесі навіть не брали до уваги проектно-кошторисну документацію. І в результаті – вуаля, вартість майна від 173 465 000 грн змінилася до 196 661 000 грн без ПДВ.

Напади на ЗМІ та рейдерство: хто стоїть за тітушками, які шантажували ''СтопКор'' у справі судді Чванкіна

Богданова ж оцінила «Краян» у 185 мільйонів, тобто вмістилась у діапазон оцінки, а тому, за логікою слідчих – ні в чому не винна і справу проти неї закривають. Саме цю постанову слідчих зараз намагаються використати для розвалу справи у суді.

Тепер НАБУ має направити відповідну заяву до Департаменту безпеки поліції та ГПУ і притягнути до відповідальності правоохоронців, які проігнорували норми КПК або використали закон для власного збагачення. Адже замість того, що передати справу у ГПУ, вони підтасували факти та цифри й вигородили експертку Богданову.

І наостанок – вишенька на торті: ГО «Національний спротив» пов’язують із Сергієм Ходіяком, а від нього ниточки тягнуться до відомого в Одесі рейдера Олександра Дубового, який, за даними інсайдерів, захопив «Краян» і через посередників продав мерії.

Схема була простою і цинічною: підприємство довели до банкрутства, цінні активи у жителів Одеси вкрали, а потім за завищеною у десятки разів ціною «Краян» перепродали одеситам. За даними ЗМІ, вартість заводу оцінювали у 11,5 мільйона гривень, а місто віддало за нього не мало не багато – 185 мільйонів гривень.

Другие новости