ПоддержатьУкраїнська

"Після прийняття цього закону НБУ стане безкарним держорганом із потужним впливом на економіку України" – експерт щодо законопроекту про СПЛІТ

StopCor
StopCor

StopCor

'Після прийняття цього закону НБУ стане безкарним держорганом із потужним впливом на економіку України' – експерт щодо законопроекту про СПЛІТ

21 листопада відбулась прес-конференція, на якій учасники небанківського фінансового ринку розказали про ризики Законопроекту 2431-а, який завтра народні депутати планують розглянути у другому читанні у ВР.

Даний законопроект передбачає передачу регулювання та нагляд за небанківським фінансовим ринком від Нацкомфінпослуг до Національного банку та НКЦПФР.

Спікери конференції оголосили про загрози, які матиме прийняття даного законопроекту для українських установ та споживачів.

Зокрема, завідувач кафедри УФП ХНЕУ ім. Семена Кузнеця, заслужений економіст України, доктор економічних наук, професор Наталія Внукова зазначила, що видана НБУ Біла книга з описаним завданням законопроекту не має юридичної сили.

"Хочу зазначити, що ми працюємо над питанням розвитку ринків фінансових послуг вже 12 років. І 13 листопада на дискусії Національна юридична академія була дуже здивована щодо цього документу. Оскільки незрозуміло, що це за правовий документ в принципі, в ньому очевидна плутанина з термінологією. Таким чином, згідно з експертизою, цей документ є неспроможним у юридичному плані. Варто зазначити, що запровадження неюридичного документа нестиме великі ризики" – заявила вона.

Крім того, Внукова повідомила, що відповідно до висновку головного юридичного правління ВР, Біла книга по цьому законопроекту неспроможна і підлягає конституційному розгляду.

Також вона висловила сумніви щодо спроможності НБУ захищати права споживачів.

"Я би краще розглядала інше питання – як забрати в НБУ функцію регулювання, а не надавати її" – сказала професор.

Очільниця Ради Асоціації бюро кредитних історій України Антоніна Паламарчук також зазначила, що НБУ зацікавлений у прийнятті даного законопроекту й веде активну інформаційну політику.

"НБУ виступає за цей закон і зрозуміло чому. Він йде під лозунгом підвищення ефективності й регулювання – Нацбанку дають можливість регулювати на ринку власними регулятивними актами. Вже сьогодні НБУ вільно порушує закони та Конституцію і він ще більше хоче вивести себе з-під контролю держави та досягти вседозволеності. Чому кричать, що це ефективно та чому НБУ веде таку активність? Бо в руках – нормотворча, наглядова, регуляторна функції. НБУ буде безкарним після цього закону, він стане неконтрольованим держорганом, який має потужний вплив на економіку України" – сказала вона.

https://www.facebook.com/stopcor.ua/videos/561710697576130/

Читайте за цією темою: "У разі ухвалення закону про СПЛІТ фінансові послуги у небанківській сфері подорожчають для усіх споживачів", – Вікторія Волковська".

Другие новости