Новий гарант з безпрецендентним рейтингом і стара «затерта» тема: «у Зеленського» обіцяють ліквідувати податкову поліцію. Розділяючи актуальність піднятого питання, «СтопКор» упродовж останнього року із залученням фахових експертів ґрунтовно аналізував так звані результати діяльності податкової міліції України. Докладніше про них – у сюжеті Христини Кришихи.
https://www.youtube.com/watch?v=Iq27esu3XdI
Отримані підсумки навряд чи комусь сподобаються. По-перше, цей орган має негативний баланс: споживає більше, ніж заробляє для держави.
Зокрема, кошти, повернуті від економічних злочинів, становлять 1-2 % від обсягу втрат бюджету, а з матеріальних збитків по кримінальних провадженнях повертається лише 1 гривня з кожних 4-х.
По-друге, податківці фахово укривають розкрадання державних коштів, вдосконалюють та укріплюють корупційні схеми, в тому числі з іншими правоохоронними органами, та віртуозно створюють видимість ефективності роботи вміло фабрикуючи справи, як у резонансному випадку з обшуками відомої страхової компанії.
Насправді ж часто-густо міліціянти тільки погрожують відкритими провадженнями, потім за хабар їх закривають і до суду направляють лише одиниці таких справ.
За даними Генеральної прокуратури, кількість закритих справ щодо економічних злочинів, через відсутність факту або складу злочину, у 1,5-2 рази більша за кількість справ відправлених до суду. 2 з 5 кримінальних проваджень не доходять до суду, а отже, не мають жодного сенсу. А середня кількість проваджень на одного працівника цього органу на рік – нижча за 1.
Це офіційні дані і вони не до кінця показують реальну картину ефективності роботи податкових міліціонерів. Ситуація насправді значно гірша. На прикладі роботи податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС України «СтопКор» вже показував, як насправді працюють податкові міліціонери.
Детальніше про це – зовсім скоро у новому спеціальному ексклюзивному розслідуванні. Чекайте!