ПоддержатьУкраїнська

«Правоохоронна діяльність – це бізнес»: юрист пояснив, чому харківські слідчі гальмують справу проти рейдерів

StopCor
StopCor

StopCor

«Правоохоронна діяльність – це бізнес»: юрист пояснив, чому харківські слідчі гальмують справу проти рейдерів

Цинічне захоплення коштовної нерухомості на Харківщині доводить: у будь-який момент через незаконні реєстраційні дії хтось може втратити власне підприємство. А в іншому кінці країни хтось може стати власником цього майна, навіть не знаючи про це. Чи відповідатимуть рейдери за розграбування заводу у Валках? Дізнавайтесь подробиці шахрайської схеми з матеріалу Марії Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=ptv_fvuF1kc

Знімальна група «СтопКору» намагалась найти самого фігуранта справи – Олександра Грінченка. Він проживає у місті Валки. Вдома нікого не було, тож медійники вирушили за ще однією адресою, вже в самому Харкові. Проте і тут його не застали. Журналісти залишили свої контакти його сину, котрий пообіцяв передати їх пану Олександру.

Свого слова наш співбесідник і справді дотримався. Тож «СтопКору» вдалося поспілкуватися з Олександром Львовичем та дізнатися про деталі справи від нього. Та останній заявив, що ніколи нібито не мав жодних стосунків з компанією «ЮА ЕСТЕЙТ»

Попри це, сам же Грінченко оскаржував ухвалу Господарського суду Харківської області, за якою все майно витребували з незаконного законного заволодіння на користь ТОВ «ЮА ЕСТЕЙТ».

«Була фірма «ОМЕГА ПЛЮС», ось коли у нас пішли суперечки, вони отримали аванс великий, ми викуповували у них підприємства. Там домовленості були: наше обладнання, їхня будівля, споруда. Потім вони найняли бригаду рекетирів і вигнали нас із заводу», – стверджує Грінченко.

До речі, щодо заборгованості пан Олександр запевняє: вона просто вигадана. При цьому Олександр Львович впевнений: підприємство «ГАЛС», за яке нині триває боротьба, було викуплено на торгах нечесним шляхом та за заниженою вартістю.

 Олександр Грінченко відкидає звинувачення у розкраданні чужого майна

Проте адвокат Олег Миронов запевняє: представники «Омега Плюс» викупили завод «ГАЛС» на прохання самого Грінченка для того, щоб надалі він міг організувати виробництва та виплачувати заборгованість. А щодо подій в липні 2018 року Олександр стверджує, що рекет на завод здійснив не він, а інша сторона. Він же зі свого боку нібито захищав підприємство.

А ось щодо розкрадання вантажівок та майна підприємства «ЮА ЕСТЕЙТ» Олександр запевняє – не має жодного відношення. Також начебто не чув і про Ярослава Сидоренка. Питань багато, проте відповідей на цей час немає навіть у слідства. А все тому, що кримінальна справа не розслідується.

«У нас вже вчені констатують факт, що правоохоронна діяльність – це індустрія з усіма ознаками індустрії. Це корпорація, яка складається зі слідчих, прокурорів, суддів, які відносяться до цієї правоохоронної діяльності як до бізнесу. Держава їм дозволяє це робити, це окрема причина, чому так», – коментує юрист.

І це попри те, що господарський суд вже ухвалив рішення на користь представників ТОВ «ЮА ЕСТЕЙТ».

Тож як все-таки Олександр Грінченко міг відстоювати інтереси нібито свого підприємства, якщо він всього-на-всього орендував там приміщення? Як ось ці люди, поруч з якими ми бачимо того ж Олександра та його сина разом з Романом Совичем, могли охороняти територію, яка їм не належить? Та в чиїх руках насправді зараз знаходяться вкрадені приміщення? Адже не схоже, що ось цей горе-директор – Ярослав Сидоренко зміг провернути таку аферу та ще й так добре маскувати свої багатомільйонні мільйонні статки.

Залишається сподіватись, що правоохоронні органи все-таки активізуються, а винні будуть покарані.

Другие новости