ПоддержатьУкраїнська

Стало відоме ім’я організатора рейдерського захоплення заводу на Харківщині

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відоме ім’я організатора рейдерського захоплення заводу на Харківщині

Обдерли як липку – на Харківщині озброєні представники київської охоронної фірми захопили будівлі заводу та завдали підприємцям збитків щонайменше на 3 мільйони. Хто насправді стоїть за атакою на компанію? Та хто допоміг рейдерам «віджимати» чуже майно? Дізнавалась Марія Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=ptv_fvuF1kc

За словами очевидців, того дня, коли відбувалися силові дії, на території заводу у Валках знаходився тодішній його орендар Олександр Грінченко. Саме його потерпілі у цій справі вважають організатором рейдерського захоплення.

«З самого початку був правочин, ця особа хотіла придбати Дергачівський жировий комбінат у власників цього підприємства. Він запропонував досить привабливу ціну, але сказав, що розрахується поступово, а не відразу», – стверджує адвокат Олег Миронов.

Та згідно з умовами, під час оформлення цієї угоди з відстрочкою платежу йому мали одразу ж надати повноваження директора.

«І що відбулося? Він одержав посаду директора цього підприємства, згідно з умовами договору він не мав права переоформлювати будь-які корпоративні права, поки не розрахується за ці корпоративні права. Обіймаючи посаду директора, він підробив документи, начебто вже розрахувався, переоформив права власності й «кинув» власників цього підприємства», – розповідає юрист.

Олег Миронов запевняє: після цих подій власники підприємства все ж таки пішли на мирову з паном Олександром, за якою він з відстроченням повинен був розрахуватися за майно.

Зокрема, за словами юриста, у Грінченка було підприємство «ГАЛС». Він, будучи директором і власником цього підприємства, отримав кредит в банку під підприємство, а згодом довів його до банкрутства.

В ході процедури банкрутства майно цього підприємства було виставлено на торги, відчужено і в такий спосіб потрапило до компанії «ЮА ЕСТЕЙТ». Та як стверджує пан Олег, Олександр Грінченко борги так і не сплачував, а з часом перестав платити й за оренду приміщень.

 Пан Грінченко заборгував значну суму

«Він заборгував засновникам цієї компанії близько 500 тисяч доларів США, не повертав протягом декількох років цей борг. Сторони намагалися якось врегулювати ці відносини, не доводячи до кримінальних проваджень. Але особа вкотре вдалась до неправомірних дій», – наголосив адвокат.

Зауважимо, саме того дня, коли приміщення були захоплені силовим методом, відбулися зміни й у державному реєстрі. А саме: за підробленими документами новим директором ТОВ «ЮА ЕСТЕЙТ» став безробітний Ярослав Сидоренко. Причому з'ясувалося, що ані реєстратор, який нібито вносив зміни в реєстр, ані нотаріус, що нібито завірила документи, не робили цього. І уже через кілька днів за підписом Сидоренка все нерухоме майно перейшло у власність іншої компанії – ТОВ «СТАНДАРТ ЕСТЕЙТ».

 Новим ''власником'' майна став безробітний зі столиці

Цю компанію було створено саме для незаконного виведення майна. Відшукати її власника Максима Шигапова нам не вдалось. До речі, він є бенефіціаром ще мінімум десяти інших компаній. Та найцікавіше те, що у травні 2019 року один з об'єктів нерухомого майна був переданий від новоспеченого власника в іпотеку банку на забезпечення повернення кредиту в 14 мільйонів гривень. І попри те, що кримінальне провадження стосовно цих фактів відкрите, справа досі стоїть на місці.

Другие новости