
Українське Дунайське пароплавство – унікальне підприємство, яке поки належить державі та виконує майже третину всіх вантажних перевезень Дунаєм. Чому попри такі потужності підприємство ледве зводить кінці з кінцями? Та чому перші кадрові призначення нового менеджменту викликають чимало запитань? Аби розібратися в цій історії, знімальна група «СтопКору» вирушила до Ізмаїла.
https://www.youtube.com/watch?v=TDDHGwsLErM
Нагадаємо, після того, як фірма чинного заступника голови правління УДП Андрія Кравцова зірвала виконання контракту, пароплавство, де він зараз перший заступник голови правління, зазнало значних збитків: борг за оренду судна сягнув двох мільйонів гривень, повернути покинуте в Стамбулі судно коштувало ще мільйон. Два мільйони зарплати екіпажа теж довелося виплачувати державному пароплавству.
Та це ще не всі цікаві факти. За інформацією наших джерел, Андрій Кравцов є кінцевим бенефіціаром ще однієї судноплавної компанії – «Фалькона Експертc Корпорейшен». Згідно з відкритими даними, фірма зареєстрована в російському Ростові-на-Дону.
Судна цієї компанії ходять, зокрема, і під прапорами Молдови. Одне з них – вантажне судно «Фалькона», яке помітили в Керчі на початку березня (про це збереглася інформація на спеціалізованому сайті), попри санкції та заборону працювати на анексованому півострові.

На жаль, прокоментувати судові рішення та мільйонні борги своєї фірми перед державним пароплавством Андрій Кравцов відмовився. Та розслідувачі «СтопКору» продовжили свої пошуки. І виявилось, що УДП – не єдине підприємство, яке зазнало збитків, працюючи з фірмами пана Кравцова та його покровителів.
Варто згадати співзасновників фірми-боржника «Інфоланд Інкорпорейтед»: окрім Кравцова ми бачили тут сина та батька – Дениса та Костянтина Молодковців. Вони ж є власниками фірми «КДМ Шипінг», де, до речі, працював пан Кравцов. Інформація про це залишилась і на його сторінці у Фейсбук.
«КДМ Шипінг» – одна з найбільших приватних судноплавних компаній в Україні, що перевозить вантажі судами класу «ріка-море» та працює в Азовському, Чорному і Середземному морях. Саме від імені цієї фірми пан Кравцов укладав угоди.
Як розповів нам на умовах анонімності працівник УДП, одна з історій, пов'язаних із Кравцовим під час його роботи в КДМ, завершилась у Лондонському арбітражному суді.
«КДМ взяв в оренду судна для перевезення свого вантажу. Не знаю, які там були схеми, але в підсумку вантаж КДМ надати не змогло, чим зірвало власне рейсовий чартер. У підсумку внаслідок таких дій щонайменше дві компанії зазнали величезних збитків. Після довгих розглядів Лондонський арбітраж виніс рішення, що КДМ має заплатити потерпілим компаніям 700 тисяч доларів США», – повідомив інсайдер.