ПоддержатьУкраїнська

Шульмейстера після звільнення влаштували в проросійську компанію – журналістка

Алла Легеза
Алла Легеза

Журналист

Шульмейстера після звільнення влаштували в проросійську компанію – журналістка

Корупція у кабінетах керівників морської галузі, конфлікт інтересів цих чиновників, розкрадання майна морських та річкових держпідприємств – актуальні проблеми сьогодення. Переважна більшість українців байдуже ставиться до теми цієї галузі. Та й ЗМІ не охоче висвітлюють інформацію з цього приводу. Людям подавай новини про топполітиків, смертельні ДТП, жахливі умови в лікарнях, діряві дороги тощо. Мабуть, саме через брак уваги до водної галузі чиновники, які займаються морським та річковим транспортом, так вільно, не ховаючись, крадуть кошти, майно громади, а мільярди йдуть повз держбюджет в кишені можновладців. Зрештою, роздерибанені кошти могли б піти якраз на покращення умов у медзакладах і на ті самі діряві дороги.

Про корупцію, що давно кишить в українських водах, завжди добре знали всі чиновники державного рівня, а їхнє мовчання винагороджували достойними відкатами.

 Фото: скріншот

Уряд Гончарука вирішив змінити кричущу ситуацію та оголосив про повне перезавантаження морської галузі. Міністр інфраструктури Владислав Криклій навіть дедлайни собі поставив: пообіцяв впоратися швидше ніж за 3 роки. Розпочали реформу з кадрового очищення (що по суті й не дивно, адже це робить кожен новий міністр в органах чи держпідприємствах, що йому підпорядковуються, розставляючи своїх людей). В Адміністрації морського та річкового транспорту (ред. далі МорАд) позвільняли всіх перших керівників, призначили на їхні місця в.о. і тепер чекають від Нацагентства з питань державної служби (ред. далі НАДС) “достойних” кандидатур на посаду очільника МорАду.

Конкурс на посаду керівника Морської адміністрації з листопада 2019 р. НАДС проводить вже вдруге. Результатами першого ж міністр Криклій виявився незадоволеним (його виграв керівник морського підприємства “Трансшип-Сервіс” Іван Ніякий), і Уряд оголосив про повторний відбір.

 Фото: скріншот

Чому Криклій настільки категоричний і забракував переможця першого конкурсу? Підозрюю, що причини в сумнівних зв’язках Івана Ніякого і шлейфі кримінальних проваджень проти фірми, яку він очолює та інших товариств, що входять до бізнес-імперії “Трансшип”. А в охочого очолити МорАд Івана Ніякого своя версія з цього приводу. На його думку, міністр Владислав Криклій хотів бачити у кріслі очільника Морської адміністрації іншого конкурсанта, Олександра Басюка, який сьогодні очолює директорат морського та річкового транспорту Мінінфраструктури. Все-таки він конкурс провалив. І, зауважте, Басюк очолює профільний(!) директорат в Міністерстві інфраструктури. А поки громадськість намагається розгадати причину зриву конкурсу, міністр з цього приводу мовчить, проте вже встиг у соцмережі твердо заявити Ніякому: ноги представника “Трансшипу” в МорАді не буде.

 Фото: скріншот
 Фото: скріншот

І цьому, на мій погляд, є логічне пояснення. Іван Ніякий очолює товариство “Трансшип-Сервіс”, що входить до групи морських компаній “Трансшип”. В цій бізнес-імперії близько 40 фірм, що працюють в різних країнах світу, зокрема і в РФ! Веде бізнес власник групи Андрій Іванов і в окупованому Криму. За співпрацю з країною-агресором проти фірм Іванова правоохоронці відкрили кримінальні справи (провадження проти компаній бізнес-імперії внесені до ЄРДР і за іншими статтями). Якщо не брати до уваги сторону моралі та санкції, що обходять підприємця стороною – хай би собі займався бізнесом. Але ж проросійський бізнесмен, вочевидь, має на меті поставити у провладне крісло свою людину, щоб залишатися на плаву, хоча й всіляко заперечує це. До слова, раніше інтереси фірм Андрія Іванова в МорАді представляв цілий заступник Мінінфраструктури Володимир Шульмейстер, якого після звільнення, як не дивно, працевлаштували в «Трансшип».

 Фото: скріншот

НАБУ сьогодні розслідує справу за перевищення службових повноважень на користь «Трансшипу» стосовно працівників міністерства та підконтрольних йому підприємств. Тож зрозуміло, чому міністр інфраструктури у перепалці в коментарях з охочим очолити МорАд відрізав, що керівником морської адміністрації буде людина без конфлікту інтересів.

Зважаючи на тісні робочі відносини морського магната Андрія Іванова з країною-агресором, як можна довірити керівництво морської галузі його підопічному? А що коли РФ знову вирішить здійснити наступ з моря? В листопаді 2018-го Росія вже показала, на що здатна. Тоді, нагадаю, прикордонний корабель Російської Федерації протаранив український буксир, що переходив з одеського порту в маріупольський. І ризики повторного подібного сценарію можуть бути ще вищими, якщо надважливий державний орган, морську адміністрацію, очолить людина бізнесмена, на якого є важелі впливу з боку Кремля (повторююсь, в Іванова в РФ та окупованому Криму є кілька товариств).

Сподіваюсь, що до вибору нового очільника МорАду Владислав Криклій поставиться з усією відповідальністю, і реформу морської галузі за обіцяні три роки ми все ж побачимо. Хоча, якщо це і відбудеться, слабо віриться в її ефективність та реальні зміни з урахуванням того, як в Україні проходять усі гучні перезавантаження галузей. Чого тільки вартують реформи поліції чи медицини, що виявились, як на мене, абсолютно безрезультатними та просто висмоктали купу бюджетних коштів.

Другие новости