ПоддержатьУкраїнська

Шулявський шляхопровід вартістю понад мільярд гривень не відповідає затвердженому проєкту

StopCor
StopCor

StopCor

Шулявський шляхопровід вартістю понад мільярд гривень не відповідає затвердженому проєкту

Відкриття Шулявського шляхопроводу – подарунок киянам під ялинку від доброго чарівника Кличка чи чергова профанація? Чому яскраве дійство, в якому мер гасає мостом на квадроциклі, не більше ніж шоу для довірливої публіки? Дивіться у розслідуванні Альони Середи.

https://www.youtube.com/watch?v=FtYHIiqUSGI

Варто розпочати з того, щоб вкотре згадати, як насправді мав виглядати затверджений проєкт.

Ось так мала вигладати розв'язка за проєктом

Дивіться і пишайтеся: квадратний метр цієї конструкції – один з найдорожчих у світі. Понад мільярд гривень за 700 метрів.

Наступні кадри вже відкритого шляхопроводу були відзняті з висоти пташиного польоту.

Так виглядає шлахопровід зараз

Знайшли розбіжності, чи не так? Проєкт Шулявської розв'язки має дві черги. Перша, яку нам нібито вже здали, – це будівництво шляхопроводу з пандусами, два лівоповоротних з'їзди та два правоповоротних. Окрім цього – тротуари й пішохідні переходи.

А тепер ще раз подивіться й порівняйте.

Порівняємо, як мало бути, і як є насправді

Друга ж черга – складніша у виконанні – передбачає знесення споруди 5-го цеху Першого київського машинобудівного заводу. І на його місці мають звести ще одну, вже третю пелюстку розв'язки.

Щоправда, в законний спосіб поки що зробити це неможливо. Адже про плани знищення цеху керівництво заводу дізналося вже тоді, коли проєкт було затверджено і почалися підготовчі роботи з будівництва. Крім того, Фонд держмайна, у власності якого знаходяться 100% акцій цього промислового гіганта, теж такого дозволу не надавав.

Щоб зрушити цю справу з місця, необхідно виключити завод "Більшовик" з переліку підприємств, які не підлягають приватизації. Проте виключення заводу з цього списку загрожує певними ризиками, а, отже, знесення наразі не є можливим.

Другие новости